صالحی امیری آغاز سال جدید میلادی را به وزرای فرهنگ كشورهای مسیحی تبریك گفت

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به وزرای فرهنگ كشورهای مسیحی، ضمن تبریك سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) پیامبر صلح و مهربانی، ابراز امیدواری كرد در سال جدید میلادی شاهد جهانی امن تر و مردمانی مهربانتر باشیم.

به گزارش ایرنا، در پیام سیدرضا صالحی امیری كه روز یكشنبه انتشار یافته، آمده است: سالروز میلاد پیامبر صلح و مهربانی، حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال نوی میلادی را صمیمانه تبریك می گویم.
وی می افزاید: در كتاب آسمانی ما مسلمانان برای بیان شخصیت والای حضرت مسیح تعبیر «روح خدا» به كار رفته و یكی از سوره های قرآن مجید به نام حضرت «مریم» نامگذاری شده است كه بیانگر وجود ریشه های مشترك فرهنگی و آموزه هایی است كه بر فضیلت و اخلاق تاكید دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام تصریح می كند: جهان امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند بهره گیری از آموزه های پیامبرانی است كه مردم را به وفق و مدارا، صلح و دوستی، خیرخواهی و مهربانی دعوت كرده اند.
«متاسفانه در جهان پرآشوب كنونی، خشونت و افراطی گری چهره زشتی به زندگی بشر بخشیده و تروریست های خونریز، برای توجیه اعمال غیر انسانی خود، آن را ناجوانمردانه به دین و آیین نسبت می دهند. در حالی كه روح ادیان آسمانی از جمله دین اسلام، اخلاق مداری و صلح طلبی و زیست مسالمت آمیز انسان ها در كنار یكدیگر است. همچنان كه در ایران اسلامی هموطنان مسیحی ما با آداب و رسوم و فرهنگ خود، در كنار سایر شهروندان در امنیت و آسایش زندگی می كنند.»
صالحی امیری ادامه می دهد: امیدوارم در سال جدید میلادی شاهد جهانی امن تر و مردمانی مهربانتر باشیم و سایه خشونت و ترور از آسمان همه كشورها به دور باشد.
فراهنگ ** 1355 ** 1071 ** دریافت و تنظیم: علی اكبر قزوینیان ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

سرخط اخبار فرهنگ