تربيت 270 مبلغ ديني براي كودكان بي سرپرست/ارزيابي لباس كاركنان مهدها

تهران - ايرنا - سرپرست امور فرهنگي بهزيستي از تربيت 270 مبلغ ديني جوان براي آموزش نماز و احكام قرآن در مراكز نگهداري كودكان بي سرپرست خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين مهدي سيدمحمدي روز يكشنبه در پنجمين مجمع دبيران شوراهاي امر به معروف و نهي از منكر دستگاه هاي اجرايي كشور افزود: 500 مركز نگهداري كودكان بي سرپرست و شبانه روزي در كشور فعاليت مي كنند كه از نظر مالي، وضع آنها خوب است اما از نظر فرهنگي مشكل داشتيم.
وي افزود: بنابراين 270 مبلغ جوان متخصص با هماهنگي ارگان هاي مردمي ، آموزش داديم و گزينش كرديم كه در زمان حاضر هر دو مركز، يك مبلغ ديني دارند كه اين مبلغان سه روز در هفته به اين مراكز مراجعه مي كنند و احكام و نماز را به كودكان بي سرپرست آموزش مي دهند.
وي تصريح كرد: برخلاف نظر ما كه فكر مي كرديم در اين مراكز در برابر اين مساله جبهه گيري مي شود اما با استقبال خوب كودكان از اين طرح مواجه شديم.
سرپرست امور فرهنگي بهزيستي در ادامه از اجراي آزمايشي طرح حجاب برتر يعني چادر براي كاركنان اين سازمان خبر داد و گفت: اين طرح ، فعلا در شهريار اجرايي شده است و بعد از آن به سراغ بقيه واحدها مي رويم.

**ارزيابي لباس هاي فرم كاركنان مهدهاي كودك
سيدمحمدي همچنين از برگزاري كارگاه هاي آموزشي در خصوص شيوه هاي نوين دعوت به امر معروف و نهي از منكر خبر داد و گفت: كتاب هايي نيز در زمينه امر به معروف و نهي از منكر مانند كتاب «واجب فراموش شده» چاپ شده است.
وي با اشاره به بخشنامه حدود لباس شرعي براي كاركنان گفت: بخشنامه اين لباس ها براي كاركنان مهدهاي كودك به آنان ابلاغ و اخيرا نيز ارزيابي ها در اين زمينه آغاز شده است.
وي ادامه داد:همچنين يك هيات مذهبي كلان ايجاد كرده ايم كه مي خواهيم آن را در سطوح شهرستاني نيز اجرا كنيم و تاكنون 450 آمر به معروف آموزش ديده اند.
اجتمام**9185**1776
خبرنگار : سادات حسيني خواه** انتشار دهنده: ليلا خطيب زاده

سرخط اخبار جامعه