قبولي 83 درصد فرهنگيان در آزمون الكترونيكي ضمن‌ خدمت

تهران-ايرنا- 442 هزار نفر از فرهنگيان در آزمون الكترونيكي ضمن خدمت با عنوان 'به سوي فهم قرآن' شركت كردند كه در نهايت 83 درصد از اين افراد موفق به كسب نمره قبولي شدند.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا از پايگاه اطلاع رساني معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سه هزار و 441 نفر از فرهنگيان در اين آزمون موفق به كسب نمره كامل 20 شده اند كه بايد با برگزيدگان ساير دستگاه هاي دولتي كه در مجموع چهار هزار و 400 نفر هستند روز جمعه دهم دي ماه ساعت 10 صبح در آزمون انتخاب نفرات برگزيده به صورت الكترونيكي و تشريحي به رقابت بپردازند.
به 220 نفر از برگزيدگان اين آزمون كمك هزينه سفر به عتبات عاليات به مبلغ پنج ميليون ريال اهدا خواهد شد.
فرهنگياني كه در آزمون الكترونيكي آنلاين «به سوي فهم قرآن» شركت كردنند، مي‌توانند كارنامه خود را با مراجعه به پايگاه www.fahmequran.ir دريافت كنند.
بر اساس آمار اعلام شده تعداد مراجعه به پايگاه اينترنتي آزمون ضمن خدمت در روز پنج‌شنبه دوم دي ماه دو ميليون و 200 هزار مرتبه و در روز جمعه سوم دي ماه 900 هزار مرتبه بوده است.
در اين آزمون كه براي نخستين بار در كشور با اين تعداد شركت كننده به صورت آنلاين برگزار شد ، حدود نيمي از افراد با تلفن‌هاي هوشمند خود در آزمون شركت كردند.
بنابر اين گزارش، فرهنگياني كه نتوانسته اند در آزمون روزهاي دوم و سوم دي ماه شركت كنند و يا موفق به كسب نمره قبولي نشده اند، مي توانند در فرصتي مجدد در چهار گروه كه هر گروه شامل استان‌ و ساعت خاصي مي شود، روز جمعه 10 دي ماه با مراجعه به پايگاه www.fahmequran.ir در آزمون شركت كنند.
شركت‌كنندگان در استان‌هاي تهران، مازندران، گيلان، گلستان، همدان،‌ قزوين و سمنان از ساعت 9 تا 9 و 20 دقيقه روز 10 دي ماه، فرهنگيان خراسان رضوي، خراسان جنوبي، كرمان، سيستان و بلوچستان، يزد و خراسان شمالي ساعت 10 تا 10 و 20 دقيقه ، شركت ‌كنندگان از استان‌هاي ايلام، ‌‌اردبيل، قم، كردستان، لرستان،‌ كرمانشاه، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و خوزستان از ساعت 11 تا 11 و 20 دقيقه روز جمعه و فرهنگيان در استان‌هاي اصفهان، فارس، البرز، ‌هرمزگان، ‌مركزي، بوشهر،‌ زنجان، چهارمحال و بختياري و كهكيلويه و بويراحمد نيز از ساعت 13 تا 13 و 20 دقيقه مي توانند در آزمون شركت كنند.
شركت‌كنندگان در اين آزمون بايد پاسخگوي 20 سوال در 20 دقيقه باشند و منبع اين آزمون كتاب «به سوي فهم قرآن» نوشته مصطفي عباسي مقدم و حجت‌السلام محمدعلي خسروي از انتشارات معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد است كه افراد مي‌توانند به محض پايان آزمون، نمره خود را نيز مشاهده كنند.
بر اساس اين گزارش، فايل PDF كتاب به همراه فايل صوتي، 90 نكته كليدي كتاب و فيلم تفسير سوره صف در پايگاه اينترنتي www.quranedu.ir قابل دسترسي است.
فراهنگ**1883**1027**دريافت كننده: مريم جلوداران**انتشار دهنده: محمدجواد دهقاني

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش