كيهاني:توسعه دو و ميداني در برقراري ارتباط با كشورهاي صاحب سبك محقق مي شود

تهران -ايرنا - رييس فدراسيون دو و ميداني ايران ،گفت: براي توسعه و ارتقاي دو و ميداني كشور نيازمند برقراري ارتباط دو سويه با كشورهاي صاحب سبك در اين رشته ورزشي هستيم.

مجيد كيهاني درباره حضور پنج روزه رييس فدراسيون دو و ميداني لهستان در ايران و دستاوردهاي اين سفر براي دو و ميداني ايران، به صاحب سبك بودن لهستان درماده پرتابي در جهان،‌ افزود:‌ اين كشور در ماده پرتابي كه نقطه قوت ايران نيز مي باشد در دنيا صاحب سبك بوده و تعامل با اين كشور به سود دو و ميداني كشور است.
وي با بيان اينكه مربيان و ورزشكاران ايران براي درخشش در رقابت هاي بين المللي،‌منطقه اي،‌جهاني و المپيك به كسب دانش جهاني اين رشته به شدت نياز دارند،‌تصريح كرد:‌ قدم اول دراين خصوص برقراري ارتباط با فدراسيون هاي هدف است كه در نخستين مرحله با فدراسيون لهستان وارد مذاكره شديم.
به گفته كيهاني محور مذاكرات و توافق نامه ضمني كه با رييس فدراسيون لهستان به انجام رسيده است سه بخش افزايش و ارتقاي دانش فني مربيان داخلي،‌استفاده از كمپ هاي لهستان براي دو و ميداني كاران ايران و همچنين بهره مندي از كمپ هاي داخل ايران براي دو و ميداني كاران لهستان را شامل مي شود.
رييس فدراسيون دو و ميداني كشورمان ادامه داد: ‌در همين ارتباط در سفر 5 روزه رييس فدراسيون دو و ميداني لهستان يك كارگاه آموزشي دو روزه برگزار شد و در ادامه از امكانات فدراسيون ايران براي برپايي اردوها بازديد به عمل آمد و در پايان از اردوي تيم ملي دركيش نيز بازديد به عمل آمد.
كيهاني با بيان اينكه با هنريك اولشفسكي در حاشيه برگزاري مجمع عمومي دو و ميداني در موناكو فرانسه براي سفر به ايران به توافق رسيديم و اين ديدار در كوتاه ترين زمان ممكن اجرايي شد،افزود:سفر خوبي بود و دستاوردهاي قابل قبولي نيز داشت و تمامي اهالي دو و ميداني از اين سفر ابراز رضايت داشتند.
وي اضافه كرد: ‌البته درخصوص خريد تجهيزات مورد نياز از كشور لهستان نيز گفت و گوهايي با همتاي لهستاني انجام شد كه در دستور كار آينده اين فدراسيون قرار خواهد داشت.
رييس فدراسيون دو و ميداني كشورمان درخصوص گام بعدي در اين ارتباط نيز گفت: درحال بررسي شرايط فدراسيون دو و ميداني كشورهاي مختلف به منظور توسعه و ارتقاي اين رشته در كشور خودمان هستيم.
كيهاني اضافه كرد: در اين ارتباط تمامي ظرفيت هاي كشورهاي هدف را بررسي خواهيم كرد و ممكن است با فدراسيون دو و ميداني آمريكا كه توان بالايي در ماده هاي سرعت داشته و در اين ماده صاحب سبك است نيز وارد مذاكره شويم.
هنريك اولشفسكي رييس فدراسيون دو و ميداني كشورلهستان سال ها سرمربي تيم ملي اين كشور بوده و هدايت توماس مايفسكي كه در دو دوره متوالي در المپيك هاي پكن و لندن در پرتاب وزنه مدال طلا گرفته را برعهده داشته است.
ورزشي.**9144** 1701
خبرنگار:سعيد قهرماني* انتشار دهنده: حميد قديمي