استاندار قزوين: تسهيلات طرح رونق توليد بايد منجر به ايجاد فرصت هاي شغلي جديد شود

قزوين-ايرنا-استاندار قزوين گفت: تسهيلات طرح رونق توليد بايد منجر به ايجاد فرصت هاي شغلي جديد شده و از حجم بيكاري در جامعه بكاهد.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي عصر شنبه در نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان قزوين كه با هدف بررسي روند اعطاي تسهيلات طرح رونق توليد به بنگاه هاي اقتصادي برگزار شد، افزود: بايد نظارت و بررسي لازم از سوي دستگاه هاي اجرايي مربوطه مانند سازمان صنعت،معدن و تجارت و جهاد كشاورزي و اتاق بازرگاني به عنوان نماينده بخش خصوصي از واحدهاي دريافت كننده تسهيلات رونق توليد صورت بگيرد تا بنگاه هاي اقتصادي وام هاي دريافتي را در محل هاي تعيين شده هزينه كنند.
وي، حفظ اشتغال واحدهاي توليدي دريافت كننده تسهيلات طرح رونق را موضوعي كه نيازمند مراقبت و نظارت مستمر است، دانست و گفت: در اين رابطه بايد اطلاعات و وضعيت همه واحدهاي دريافت كننده وام را به طور ماهانه در اختيار داشته باشيم.
همتي هشدار داد: اگر نظارت و مراقبت لازم را در خصوص هزينه كرد تسهيلات طرح رونق توليد در محل هاي تعيين شده نداشته باشيم، منابع مالي اختصاص يافته براي تقويت بخش صنعت و كشاورزي استان دچار انحراف شده و از مسير مشخص شده خارج مي شود.
استاندار قزوين با بيان اينكه بنگاه هاي اقتصادي دريافت كننده تسهيلات رونق توليد بايد به رقم تعهد اشتغال خود پايبند باشند، اظهار كرد:در اين راستا با واحدهايي كه به تعهدات خود عمل نكرده و نيروهاي خود را تعديل و بيرون كنند به طور جدي برخورد مي شود.
همتي خواستار تسريع بانك هاي عامل در پرداخت تسهيلات رونق توليد به واحدهاي متقاضي شد و اظهار داشت: ميزان دقيق اشتغال و توليد واحدهاي نيمه تمام و غيرفعال كه با پرداخت وام هاي ياد شده راه اندازي مي شوند بايد مشخص شده و در كارگروه اعلام شود.
وي در پايان از مديران دستگاه هاي صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي و ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خواست تا واحدهاي موفق كه با اعطاي تسهيلات طرح رونق توليد راه اندازي شده و يا دوباره فعال شده اند را براي تهيه گزارش و خبر به منظور معرفي به مردم به اطلاع رسانه ها بويژه صداوسيما برسانند.
2 هزار و 160 بنگاه اقتصادي اعم از واحدهاي صنعتي، كشاورزي و گردشگري استان قزوين امسال متقاضي دريافت تسهيلات بانكي شده اند.
3013/ 6128
خبرنگار: رضا اولادي**انتشاردهنده: وحيد مقدم سليمي

سرخط اخبار استان‌ها