۴ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۳۲
کد خبر: 82358641
۰ نفر
ايرانيان مقيم اتريش ميزبان كارگاه روانشناسي شدند

تهران- ايرنا- استاد روانشناسي دانشگاه شهيد بهشتي با حضور در خانه فرهنگ ايران در اتريش، با ايرانيان مقيم اين كشور به گفت و گو درباره موضوعات مختلف روانشناسي پرداخت.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، سيما فردوسي در نخستين روز از سلسله نشست هاي روانشناسي كه در تالار بوعلي سيناي خانه فرهنگ ايران در اتريش برگزار شد، به بررسي موضوع بهداشت رواني، اضطراب استرس و افسردگي پرداخت.
در اين مراسم همچنين موضوعاتي چون نشانه شناسي افسردگي و شيوه هاي مقابله با افسردگي هاي غير پيشرفته به صورت كارگاهي و طرح پرسش و پاسخ اجرا شد.
جلسه نخست اين مراسم كه با استقبال ايرانيان مقيم اتريش برگزار شد، دو ساعت به طول انجاميد و با توجه به درخواست حضار ادامه مطالب به جلسه دوم موكول شد.
در جلسه دوم نيز با توجه به نياز جوانان ايراني، موضوع معيارهاي انتخاب همسر مطرح شد. در ابتداي جلسه كلياتي در اين باره مطرح و سپس حضار حدود 40 دقيقه به طرح سوالات و دريافت پاسخ از سوي كارشناس پرداختند.
در ادامه موضوع روابط زوجين و خانواده مطرح شد و سيما فردوسي به ويژگي هاي رابطه سالم در خانواده پرداخت.
جلسه سوم طبق جدول برنامه ريزي، موضوع بحث تربيت فرزندان بود. در اين روز با توجه به نياز خانواده ها مقدمه اي درباره روشهاي تربيتي ارايه شد. در اين جلسه مشخص شد بسياري از خانواده هاي ايراني شركت كننده با مسائلي چون تضاد و يا تفاوت هاي فرهنگي به ويژه براي نوجوانان در اروپا مشكل داشته، كه فردوسي به رفع ابهاماتي در اين باره كمك كرد.
نشست روز آخر با بحث خانواده معتدل آغاز شد. حضار سوالاتي را مطرح كردند و بعد از دقايقي، فردوسي كارشناس جلسه، بحث روش هاي مثبت انديشي را مطرح كرد و به نظريات روش ها به طور مختصر اشاراتي داشت. توجه به درون، شاد بودن و اصلاح رفتار غلط از جمله مواردي بود كه مورد تاكيد قرار گرفت.
ساعت پاياني اين جلسه به پاسخ دادن به همه سوالات باقي مانده گذشت به نحوي كه در پايان برنامه تقريبا به همه سوالات پاسخ داده شد.
مشتاقان و حاضران در جلسات درخواست داشتند تا اينگونه جلسات با فاصله هاي كوتاه تري در ماه هاي آينده براي ايرانيان با حمايت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برپا شود و معتقد بودند اين جلسات سبب افزايش انرژي و استحكام خانواده هاي ايراني در غربت غرب خواهد شد.
فراهنگ**9246**1027**خبرنگار: عليرضا مرادي** انتشار دهنده: محمدجواد دهقاني