بخشودگي سود تسهيلات زير 100 ميليون تومان انتظار مجلس از دولت است

اراك - ايرنا - نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي گفت: تسريع در بخشودگي سود تسهيلات زير 100 ميليون تومان، انتظار مجلس از دولت است و تاخير در اجراي اين مصوبه جايز نيست.

به گزارش روز شنبه دفتر نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي، علي اكبر كريمي با يادآوري تصويب قانون بخشودگي سود تسهيلات زير 100 ميليون توماني در اصلاحيه قانون بودجه 95، افزود: منابع لازم براي اجراي اين مصوبه در قانون ديده شده است و بهانه تراشي بانك ها براي اجرايي نشدن آن پذيرفتني نيست.
وي ادامه داد: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي كمك به تبديل منابع دولت، تزريق منابع به شبكه بانكي، كمك به مردم و اقشار ضعيف اين قانون را مصوب كرده اند.
نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي بخشودگي سود تسهيلات زير 100 ميليون تومان را منوط به پرداخت اصل تسهيلات دانست و خاطر نشان كرد: دولت بايد با توجه به مهلت اجراي آن كه تا پايان سال است براي تحقق اين مصوبه مهم بكوشد.
كريمي با يادآوري مشخص شدن منبع بخشش سود تسهيلات زير 100 ميليوني، گفت: 45 هزار ميليارد تومان از محل تجديد ارزيابي دارايي هاي خارجي بانك براي اين مهم تامين شده است.
وي يادآور شد: بيش از 150 نماينده براي كمك به مردم و بهبود وضعيت توليد در كشور قانون بخشودگي سود تسهيلات زير 100 ميليون تومان را امضاء كرده اند و پيگير اجراي اين مصوبه هستند، زيرا افراد بهره مند از اين تسهيلات به طور معمول توليدكنندگان خرد مي باشند.
وي، تسريع در اجراي اين قانون را يكي از انتظارات نمايندگان از دولت عنوان كرد و گفت: مجلس براي تصويب لايحه اصلاحيه بودجه براي كمك به دولت ورود كرده است و هم اكنون مي طلبد از طرف دولت براي كمك به مردم گام برداشته شود.
عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، يادآور شد: اجراي اين مصوبه از سوي سيستم بانكي كشور به صورت عملي تزريق پول و اعتبار به شبكه بانكي و رونق اقتصادي در كشور را به همراه دارد.
1955/6013/خبرنگار: مهدي عظيمي**انتشار دهنده:مژگان حيدري

سرخط اخبار استان‌ها