حضرت مسيح (ع) واسطه اي براي پيوستن مسيحيان جهان به پيامبر گرامي اسلام (ص) بود

قزوين - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين فرارسيدن ميلاد حضرت مسيح (ع) را به تمام پيروان كتاب هاي آسماني و جهان مسيحيت تبريك گفت و افزود: اين پيامبر بزرگ به عنوان حلقه اتصال مسلمانان با امت هاي گذشته و واسطه اي براي پيوستن مسيحيان جهان به اسلام، قرآن و پيامبر خاتم بود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم عابديني در خطبه هاي دوم نماز عبادي سياسي جمعه قزوين ضمن تاكيد بر برگزاري باشكوه جشن هاي ميلاد حضرت عيسي مسيح (ع)، يادآور شد: برپايي جشن هاي باشكوه ميلاد آن حضرت زمينه مناسبي را براي ارتباط مسيحيان جهان با مسلمانان فراهم و حقايق وجودي اين پيامبر بزرگ را كه بشارت دهنده آمدن پيامبر اكرم (ص) بود را براي مسيحيان روشن خواهد كرد.
وي ادامه داد: قرآن كريم بهترين معرف براي حضرت مريم (س)، مسيح و انجيل است و پيروان اين دين الهي مي توانند از اين منبع صادق، محكم و روشن در جهت شناخت هر چه بيشتر ايشان استفاده كنند.
امام جمعه قزوين در بخش ديگري از سخنان خود حماسه مردمي 9 دي را به عنوان ميثاقي بين ملت و ولي فقيه خود دانست و اضافه كرد: اين روز بزرگ، روز حماسه مردم ما در مقابل فتنه گران و استكبار جهاني بود كه با حمايت از منافقان داخلي فضايي را ايجاد كردند تا مردم را در مقابل انقلاب قرار دهند.
به گفته وي، در جريان حوادث سال 88 عده اي ندانسته و عده قليلي نيز آگاهانه خود را ابزار دست مثلث سوم استكبار، يعني آمريكا، انگليس و اسرائيل قرار دادند.
وي با بيان اينكه با حماسه 9 دي برخي افراد كه در مدت كوتاهي چشم بسته به دنبال منويات شيطاني دشمن رفته بودند به خط اصلي برگشته و به گوش استكبار سيلي محكمي نواختند، گفت: اين يكي از زيبايي هاي حماسه باشكوه 9 دي بود كه دشمن دريافت مردم ما اگر لحظه اي فريب بخورند دين و قرآن، آنان را نجات مي دهد.
حجت الاسلام والمسلمين عابديني يادآور شد: اين روز بزرگ و تاريخي، روز اعلام انزجار از دشمنان قسم خورده استكبار، روز وحدت و همبستگي اقشار مختلف مردم فارغ از جناح بندي هاي سياسي، روز ياس كفار و منافقان از وحدت و همدلي مردم ايران بود و نشان داد مردم ميهن اسلامي در زمان دفاع از ولايت، منافع ملي و ديني خود همواره متحدانه ايستادگي و مقاومت مي كنند.
وي در ادامه، هفتم دي ماه را به عنوان روز شهداي انقلاب اسلامي در قزوين اعلام و افزود: اين روز تاريخي يادآور مظلوميت مردم مبارز قزوين است كه با پايداري و ايستادگي به امام و رهبر خود وفادار ماندند.
امام جمعه قزوين با اشاره به اينكه اميدواريم با گراميداشت چنين روزهايي، اين گونه ذخاير معنوي و انقلابي ما در بين نسل هاي مختلف احيا شود، اضافه كرد: در غير اين صورت تهاجم فرهنگي، اعتماد مردم را هدف قرار داده و با آسيب رساندن به ما كم كم عظمت ارزش هاي متعالي انقلابي ما را از ياد نسل هاي آينده خواهد برد.
7388/8054/ 6075* خبرنگار: پريسا نوروزي** انتشار دهنده: زهرا هجيني نژاد