مردم رستوران های دریافت كننده حق سرویس را معرفی كنند

تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران گفت: دریافت حق سرویس در رستوران ها و سلف سرویس ها غیرقانونی است و مردم می توانند در صورت مشاهده، واحد متخلف را برای برخورد به اتحادیه معرفی كنند.

سید علی اصغر میرابراهیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مردم در صورت مشاهده چنین تخلفی، می توانند به صورت مكتوب به شماره 66950099 نمابر ارسال كنند یا موضوع را از طریق شماره تلفن های 66408489 و 66494312، 66404991 به اطلاع اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس برسانند.
وی ادامه داد: به طور قطع شكایت های مردم پیگیری می شود و اگر واحد صنفی آن تخلف را تكرار كرد اخطار پلمپ می دهیم و برای جریمه و طی مراحل قانونی به سازمان تعزیرات حكومتی معرفی می كنیم.
رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران اضافه كرد: علاوه بر این، بازرسان اتحادیه به صورت دوره ای، هر 45 روز تا دوماه یك بار، برای بازرسی رستوران ها و سلف سرویس های مجوزدار به واحدهای صنفی مراجعه می كنند.
وی افزود: اكنون 15 بازرس افتخاری و پنج بازرسی موظفی در این زمینه فعالیت می كنند و علاوه بر این، اعضای هیات مدیره اتحادیه نیز حق بازرسی دارند.
میرابراهیمی با یادآوری اینكه اكنون900 رستوران و سلف سرویس پروانه دار و 300 واحد در دست اقدام برای دریافت مجوز در شهر تهران وجود دارد، گفت: واحدهای صنفی متخلف عمدتا جزو واحدهای بدون مجوز هستند.
اقتصام**9189** 2023** خبرنگار: اسماعیل داودی ** انتشاردهنده: لطیف نكوئی

سرخط اخبار اقتصاد