صرفه جويي 290 ميليون ليتر بنزين در آذربايجان غربي

ايرنا- اروميه- مدير شركت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه اروميه گفت: 290 ميليون ليتر بنزين در هشت ماه سال جاري به علت توزيع CNG براي مصرف خودروها در استان صرفه جويي شده است.

به گزارش ايرنا، احمد مجرد روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: در حال حاضر 113 باب جايگاه CNG در آذربايجان غربي فعاليت مي كنند كه در راستاي ارائه خدمات بهتر براي استفاده خودروها از سوخت پاك و كاهش مصرف بنزين راه اندازي شده است.
وي اضافه كرد: 11 باب جايگاه عرضه فرآورده هاي نفتي و CNG نيز در حال حاضر در آذربايجان غربي ساخته مي شود و تا انتهاي سال آينده به بهره برداري مي رسد.
وي با اشاره به اهميت كنترل و نظارت بر مصرف مواد سوختي در منطقه براي جلوگيري از قاچاق فرآورده هاي نفتي اظهار كرد: در اين راستا يك هزار و 604 مورد بازديد در هشت ماهه نخست سال جاري از مصرف كنندگان عمده فرآورده هاي نفتي در استان انجام داده ايم.
وي ادامه داد: آذربايجان غربي 3.5 درصد ميزان مصرف فرآورده هاي نفتي در كشور را به خود اختصاص داده و در اين زمينه رتبه دوازدهم را داراست.
مدير شركت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه اروميه گفت: اين استان به جهت اقليم جغرافيايي و كوهستاني بودن در چند سال اخير به عنوان بيشترين مصرف كننده نفت سفيد معرفي شده است.
مجرد افزود: روزانه به طور متوسط 14 ميليون ليتر انواع فرآورده نفتي در منطقه اروميه توزيع مي شود.
به گزارش ايرنا، 298 باب جايگاه عرضه فرآورده هاي نفتي تك و دو منظوره مايع و 979 باب فروشندگي شهري و روستايي تحت پوشش شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه اروميه فعاليت دارند.
ظرفيت ذخيره سازي فرآورده هاي نفتي در اين منطقه نيز 215 ميليون ليتر است.
شركت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه اروميه شامل اروميه، اشنويه، سلماس، خوي، ماكو، چايپاره، چالدران، شوط و پلدشت است.
مهمترين اخبار ايرناي كشور و آذربايجان غربي را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبري تلگرام اين رسانه به آدرس irnaoromiye@ دريافت كنيد.
7129/2093**خبرنگار: توحيد محمودپور**انتشار دهنده: صابر چهرقاني

سرخط اخبار استان‌ها