21 راننده اتوبوس هاي آتش گرفته از مناطق تسلط تروريست ها در سوريه بازگشتند

دمشق - ايرنا - هلال احمر سوريه 21 راننده اي را كه اتوبوس هاي آن ها توسط تروريست ها به آتش كشيده شده بود از مناطق تسلط تروريست ها خارج كرد.

خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) به نقل از منابع خود اعلام كرد كه جمعيت هلال احمر اين كشور سه شنبه شب 21 راننده اتوبوس هاي آتش گرفته در استان ادلب را از مناطق تروريست ها خارج كرد.
به همراه اين رانندگان، دو راننده زخمي و جنازه دو راننده كشته شده نيز بازگردانده شد.
روز يكشنبه تروريست هاي النصره چند دستگاه اتوبوس كه براي خارج كردن بيماران و مجروحان شهرهاي محاصره شده فوعه و كفريا در استان ادلب اعزام شده بودند را به آتش كشيدند.
اين اقدام به درگيري ميان تروريست هاي احرارالشام و النصره در حومه منجر شد.
پس از اين حادثه، دولت سوريه چند دستگاه اتوبوس ديگر را جايگزين اتوبوس هاي منهدم شده كرد.
گروهك تروريستي سرايا التوحيد نيز روز يكشنبه با صدور بيانيه اي در واكنش به توافق ارتش سوريه و گروهك احرار الشام براي خروج غيرنظاميان از فوعه و كفريا را خائنانه خوانده و تاكيد كرد كه غير نظاميان اين دو شهرك در صورت خروج هدف قرار خواهند گرفت.
توافق براي خروج تروريست ها از بخش هاي شرقي حلب پنجشنبه هفته گذشته صورت گرفت؛ اما جمعه گذشته ارتش سوريه عمليات خروج تروريست را به دليل پايبند نبودن گروه هاي مسلح به شرايط توافق متوقف كرد.
دو شهرك فوعه و كفريا در 10 كيلومتري شمال ادلب از 28 مارس 2015 (فروردين 94) و پس از سقوط شهر ادلب واقع در شمال غربي كشور سوريه (هم مرز با تركيه) به محاصره كامل تروريست ها درآمدند و از آن زمان به صورت روزانه هدف حمله خمپاره اي تروريست ها قرار مي گيرند.
شهرك ها و روستاهاي بنش، طعوم، تفتناز، رام حمدان و معره مصرين اصلي ترين محل حضور تروريست هايي هستند كه به صورت روزانه دو شهرك شيعه نشين و محاصره شده فوعه و كفريا را هدف قرار مي دهند.
كمك هاي غذايي محدود به ساكنان اين دو شهرك نيز از طريق چتر انجام مي شود و مردم در اين دوشهرك از ابتدايي ترين امكانات زندگي و درماني محروم هستند.
شهرك شيعه نشين فوعه 35 هزار و شهرك كفريا بيش از 15 هزار نفر جمعيت دارد.
6116 / 1064