سیاه نمایی رسانه های عربی و بین المللی درباره ایران واقعیت ندارد

بغداد-ایرنا- رئیس سندیكای روزنامه نگاران كردستان عراق شاخه سلیمانیه، پس از بازگشت از سفر ایران، گفت، سیاه نمایی های برخی رسانه های بین المللی و عربی واقعیت ندارد و تصوراتمان نسبت به ایران بطور كامل تغییر كرد.

كاروان انور در نامه ای به رایزن فرهنگی ایران و ضمن تشكر از ترتیب دادن سفری برای اعضای سندیكای روزنامه نگاران سلیمانیه عراق، تبلیغات ضد ایرانی برخی رسانه های عربی و بین المللی را سیاه نمایی توصیف كرده و با توجه به مشاهدات عینی خود و اعضای گروه گفته كه آنچه این رسانه ها درباره ایران نوشته اند، واقعیت ندارد.
كاروان انور از دولت ایران به خاطر فرصتی كه ایجاد كرد تا این گروه از نمادها و آثار تمدنی، دینی و فرهنگی و نیز عمرانی و رسانه ای در ایران بازدید كنند، قدردانی كرده و گفته 'در این بازدید به چشم خود دیدیم كه بسیاری از ادعاها و اتهام هایی كه در رسانه های عربی و بین المللی روزانه انتشار می یابد، واقعیت ندارد و درك كردیم كه نظام ایران بر پایه اسلام بنا شده و در آن انسانیت و آزادی و استقلال محور اهتمام حكومت، دولت و پارلمان این كشور است.
وی درباره مراقد و اماكن مدهبی و نیز فعالیت های عمرانی در ایران افزود: آنچه دیدیم ، از جمله در مراقد مقدس و همچنین در بخش زیربنایی و نیز در بخش چاپ و انتشارات و رسانه، كم نظیر است.
رئیس سندیكای روزنامه نگاران سلیمانیه سپس با استناد به مشاهدات خود از این آثار و پیشرفت ها، بویژه خانه كوچك امام خمینی (ره)می نویسد، انسان با مشاهده اینها از خود می پرسد چگونه امام خمینی(ره) این انقلاب را بنیان نهاد و از آن خانه كوچك هدایت كرد و توانست یك نظام صدها ساله را فرو بپاشاند.
وی سپس پاسخ می دهد، باید گفت كه عشق و احترام به مردم و فداكاری های مردم اگر نبود نمی توانست نظام پهلوی با ارتش و ساواك و دستگاه های امنیتی اش را سرنگون سازد.
كاروان انور در پایان ضمن ابراز رضایت از سفر 9 روزه خود و اعضای سندیكای روزنامه نگاران سلیمانیه به ایران نوشته است، 'سفری بسیار عالی و مفید بود و قضاوت ما و تصویری كه از ایران در ذهن خود داشتیم به طور كامل تغییر یافت و چیزهایی كه دیدیم جملگی خلاف آن چیزهایی بود كه تصورش را می كردیم.
این روزنامه نگار كرد تاكید كرد: اكنون خود را موظف می دانیم تلاش كنیم آنچه را از ایران دیدیم و واقعیت دارد در كتاب های درسی و از طریق مقالات در روزنامه ها و سایر رسانه ها منعكس كنیم؛ 'تصویر واقعی ایران را'.
گروه 18 نفره سندیكای روزنامه نگاران سلیمانیه عراق با پیگیری های رایزنی فرهنگی ایران از روز سوم تا 12 دسامبر به ایران سفر و از شهرهای تهران، مشهد، قم و سنندج بازدید و در طول این سفر از مراكز مختلف فرهنگی و دینی و حتی عمرانی بازدید كرد.
خاورم*4*353*1770*1010
انتشار دهنده:حسن معظمی

سرخط اخبار جهان