بانك صنعت و معدن، رتبه 31 را در بین 100 موسسه اسلامی به دست آورد

تهران- ایرنا- بانك صنعت و معدن موفق شد در زمینه تامین مالی اسلامی در میان 100 موسسه مالی برتر، رتبه سی و یكم را كسب كند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن، نشریه «راهبران در امور مالی اسلامی» (Leaders In Islamic Finance) در مطلبی در مطلبی با عنوان مجریان برجسته و متمایز كننده تامین مالی اسلامی، به اعلام رتبه 100 موسسه مالی برتر در زمینه تامین مالی اسلامی در سال 2016 پرداخت.
در فهرست این نشریه، بانك صنعت و معدن موفق به كسب رتبه سی و یكم از مجموع 100 موسسه مورد بررسی شده است.
در گزارش این نشریه، رتبه بانك صنعت و معدن براساس میزان دارایی، سی‏ام و بر مبنای میزان تعهدات بیست و پنجم و بر اساس میزان درآمد هجدهم اعلام شده است.
بانك صنعت و معدن بر اساس میزان سود خالص و تغییرات آن به ترتیب رتبه های 25 و 12 را كسب و رتبه نخست بانك‏های ایرانی را در میزان سود خالص و تغییر مرتبط با آن بدست آورده است.
این در حالی است كه بانك صنعت و معدن نسبت به سایر بانك های ایرانی مورد ارزیابی، از میزان دارایی و سرمایه كمتری برخوردار بوده است.
به گزارش ایرنا، بانك صنعت و معدن در كمتر از دو ماه پس از برداشته ‎‏شدن تحریم‏ ها به عنوان یكی از نخستین بانك‏ های ایرانی موفق به كسب بالاترین رتبه اعتباری ممكن در كشور (BB-) از موسسه رتبه ‏بندی مستقل(Capital Intelligence) در فضای پسابرجام شده بود.
اقتصام**2025** 2023** دریافت: لیلا جودی ** انتشاردهنده: لطیف نكوئی