۳۰ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۰۹
کد خبر: 82354000
۰ نفر
احیای سنت قصه گویی در مدارس

تهران - ایرنا - مدیر كل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: نخستین جشنواره قصه گویی كه مقارن با هفته وحدت و در روزهای آخر پاییز و شروع زمستان برگزار می شود فرصتی است تا سنت دیرینه قصه گویی در بین دانش آموزان و معلمان یادآوری شود.

مهدی علی اكبر زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا با بیان اینكه اولین جشنواره قصه گویی از 28 آذرماه تا چهارم دی ماه در مدارس ابتدایی، كانون پرورش فكری و كانون های فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش سراسر كشور برگزار می شود، افزود: برنامه های ویژه ای برای این هفته در سطح مدارس ابتدایی تدارك دیده شده است.
وی ادامه داد: یكی از مهمترین برنامه ها معرفی كتاب، دعوت از نویسندگان كتاب و شاهنامه خوانی با محوریت كتاب و كتابخوانی در سطح مدارس و كانون های فرهنگی هنری است.
مدیر كل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: با توجه به تقارن هفته وحدت با شب یلدا ،‌به مدارس توصیه شده است كه قصه گویی با بهره گیری از منابع موثق درباره زندگی پیامبر اكرم (ص) و سیره آن حضرت در كلاس های درس انجام شود.
علی اكبر زاده اضافه كرد: برگزاری كارگاه های قصه گویی، دعوت از پدربزرگ ها و مادربزرگ های قصه گو برای تكریم آنها و ایجاد همدلی بین آنها و دانش آموزان و برپایی سفره شب یلدا در سطح مدارس با همكاری خانواده ها و اعضای انجمن اولیا و مربیان در مدارس از دیگر برنامه هایی است كه در این هفته برگزار می شود.
مدیر كل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در تمامی این برنامه ها ابتكار عمل به دست مدیران مدارس است تا متناسب با فرهنگ بومی و محلی خود ویژه برنامه هایی برای شب یلدا و هفته وحدت در مدارس تدارك ببینند، گفت: تلاش می شود با برگزاری این جشنواره سنت قصه گویی از سطح مدارس توسط دانش آموزان به خانواده ها سرازیر شود تا خانواده ها اندكی از لوازم الكترونیكی فاصله بگیرند و فضای گرم تری از طریق فرهنگ قصه گویی به وجود آید.
علی اكبر زاده خاطرنشان كرد: تلاش می شود تا با كسب تجربه از اولین دوره جشنواره قصه گویی، این رویداد سال های آینده در مقاطع متوسطه اول و دوم نیز برگزار شود.
فراهنگ**1883**1027**خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش