۲۹ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۴۴
کد خبر: 82352532
۰ نفر
مجوز تاسیس 700 دارالقرآن جدید در مدارس كشور گرفته شده است

زنجان - ایرنا- رئیس اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش گفت: مجوز تاسیس 700 دارالقرآن جدید در مدارس كشور گرفته شده و اكنون 750 دارالقرآن نیز در مدارس به منظور تربیت قرآنی دانش آموزان فعال است.

حوریه عقبایی روز دوشنبه در حاشیه ویژه برنامه جشن'مصباح الهدی' و تجلیل از دانش آموزان برتر استان زنجان در مسابقات قرآن، عترت و نماز در جمع خبرنگاران افزود: در سال تحصیلی 95-96 تعداد دارالقرآن های مدارس در كشور به نسبت پارسال افزایش حدود 100 موردی داشت كه به لحاظ كیفی نیز این مراكز توسعه خواهند یافت.
وی با تاكید بر اینكه استان های كشور استقبال قابل توجهی از راه اندازی این مراكز در مدارس دارند، یادآورشد: دارالقرآن مدارس از سال 78 راه اندازی شده بود كه چند سالی به صورت نیمه فعال و از سه سال گذشته فعالیت این مراكز دوباره آغاز شد و گسترش كمی و كیفی آن در جزء برنامه هاست.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: طی سال گذشته مدیران و مدرسان مورد نیاز دارالقرآن های مدارس را تامین كردیم چرا كه سال های قبل در این زمینه با مشكل مواجه بودیم.
عقبایی اظهاركرد: رتبه مدرسان دارالقرآن ها از درجه یك تا 6 است و از 12 تا 48 ساعت نیرو به این مراكز تعلق می گیرد.
وی از اجرای طرح' استماع قرآن' در مدارس كشور خبر داد و افزود: این برنامه به منظور تاكید منویات رهبر فرزانه درخصوص اینكه مجالس قرآنی برگزار و افراد شنونده باشند، برگزار می شود.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: اجرای این طرح از هفته گذشته در مدارس آغاز و با استقبال قابل توجهی نیز مواجه شده است.
عقبایی به طرح ' حفظ موضوعی قرآن ' در مدارس اشاره كرد و یادآورشد: اجرای این طرح در مدارس از چند سال گذشته آغاز و در این روند كتاب در اختیار دانش آموزان از مقطع تحصیلی اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی قرار داده می شود كه دانش آموزان آیاتی را حفظ و با مفاهیم قرآن انس و الفت بیشتری بگیرند.
وی تاكید كرد: استقبال از طرح' حفظ موضوعی قرآن كریم' به نسبت سال گذشته بیشتر بوده است.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن كریم اشاره كرد و گفت: این مسابقات چهار دوره برگزار و سپس با تعطیلی مواجه شد كه امسال پنجمین دوره آن برگزار می شود.
عقبایی با بیان اینكه زمان دقیق برگزاری این مسابقات بین المللی قرآن كریم هنوز مشخص نیست، یادآورشد: از زنجان دانش آموزی به عنوان نامزد مقدماتی برای حضور در این مسابقات انتخاب شده است.
وی اظهار كرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده در هر یك از رشته های حفظ و قرائت 2 دختر و پسر شركت خواهند كرد.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: در رشته قرائت یك نیروی اصلی و یك نیروی ذخیره به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی قرآن كریم شركت خواهند كرد.
در پایان این مراسم از 40 دانش آموز پسر برتر دارای مقام استانی و كشوری از مناطق و نواحی 14 گانه استان زنجان تجلیل شد.
از این تعداد 6 نفر از دانش آموزان پسر مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های حفظ كل، حفظ عمومی، حفظ 10 جزء، قرائت، اذان و مداحی رتبه های نخست تا پنجم مسابقات قرآن، عترت و نماز كشور تجلیل شدند.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی** انتشار دهنده: رویا رفیعی