سرتيپ پوردستان: منشاء اصلي قرآن هراسي در جهان سياست هاي استعماري انگليس است

قم- ايرنا - جانشين فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به تلاش دشمنان براي گسترش قرآن هراسي در جهان، گفت: نشان دادن چهره نوراني قرآن مجيد به عنوان يك چهره خشن و تروريست پرور ريشه در سياست هاي انگليس دارد.

به گزارش ايرنا، امير سرتيپ احمد رضا پوردستان روز جمعه در آيين پاياني مرحله ستادي سي و ششمين دوره مسابقه هاي قرآني ارتش در سالن اجتماعات هتل صفاي قم، اظهار كرد: انگلستان در اين راه سرمايه گذاري هاي عظيمي انجام داده و اين حركت از يك قرن پيش با قوت و قدرت آغاز شده است و اين موضوع تقدس و عظمت فعاليت در ساحت قرآن را صدها بلكه هزاران بار بيشتر مي كند.
وي با بيان اينكه به اعتراف دشمنان، قرآن نه يك كتاب ديني بلكه كتاب اخلاق و سياست است، افزود: دشمن از مدت ها قبل اين واقعيت را به خوبي فهميده كه اگر بخواهد بر مسلمانان سلطه و تسلط پيدا كند، بايد كاري كند كه مردم قرآن را نخوانند و اگر هم مي خوانند چيزي از آن متوجه نشوند و اين سياست تعريف شده از سوي روباه پير استعمارگر انگلستان، با يك قدرت و قوت خاصي در قالب طرح اسلام هراسي استكبار دنبال مي شود.
وي با بيان اينكه در جهت اجراي اين طرح ضد ديني به دستور استكبار قرآن هايي بسيار زيبا در جهان چاپ و منتشر شده است، اضافه كرد: آيه هاي مربوط به جهاد و شهادت در اين قرآن ها وجود ندارد و به كشورهاي تحت تسلط خود نيز دستور دادند كه تدريس قرآن را از برنامه هاي درسي و آموزشي در مدارس حذف كنند و متاسفانه برخي كشورها نيز تبعيت كردند.
امير پوردستان با اشاره به برنامه هاي تبليغاتي و مخرب استكبار براي ارائه چهره اي بسيار زشت و مروج جنايت و خشونت از قرآن از طريق ساخت و توليد فيلم هاي سينمايي، از جمله فيلم فتنه -
كه اسلام را آييني خشونت طلب و دشمن آزادي مي داند- كه دل هر دوستدار قرآني را به درد مي آورد، افزود: دشمن همواره با اين قبيل اقدام ها درصدد بوده تا افكار عمومي جهان را از توجه به پيام هاي اخلاقي و انسان ساز قرآن منحرف كند و در عوض تصويري غير واقعي را از قرآن به مردم ارايه دهد.
وي با تاكيد بر اين كه دشمن از اين همه توطئه و سياه نمايي عليه قرآن، راه به جايي نمي برد افزود: به طور حتم وقتي دشمن با قوت و قدرت و همه امكانات و ظرفيت هاي خود با اين كتاب الهي مقابله مي كند، دادن بهاي بيشتر به قرآن و تمركز فعاليت هاي فرهنگي روي محفل هاي قرآني يك وظيفه همگاني است تا از اين طريق دل رسول الله(ص) را شاد كنيم.
امير پوردستان با اذعان به اين كه قرآن آنچنان كه بايد و شايد در متن و بطن جامعه ورود پيدا نكرده است، گفت: رسول گرامي اسلام(ص) هيچ وقت امت خود را نفرين نكرد اما به خاطر مهجور بودن قرآن در زندگيشان، از آنها گله كرده است.
وي گفت: امروز خداوند را شاكر هستيم كه به بركت انقلاب اسلامي و انفاس قدسي حضرت امام(ره) و جانشين بر حق او رهبر معظم انقلاب مبلغان قرآني زيادي در كشور تربيت شده و اين كلام نوراني وحي را تا قلب آفريقا و اروپا ترويج مي كنند.
وي با تقدير از دست اندركاران برگزاري جشنواره هاي قرآني در ارتش گفت: به بركت اين جلسه ها و كانون هاي قرآني است كه درجه داران و روحانيان ارتش وقتي به محضر رهبر معظم انقلاب شرف ياب مي شوند، معظم له، ارتش را يك ارتش متدين و قرآني خطاب مي فرمايند.
جانشين فرمانده كل ارتش در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه هدف اصلي داعش و همه گروه هاي تكفيري و سلفي ايجاد اختلاف بين 2 گروه مسلمانان يعني شيعه و سني است، افزود: اين كه براي خود مرز تعيين مي كنند و مدعي سلطه از غرب تا اندلس و از شرق تا مرزهاي خراسان و افغانستان هستند، جز يك سري حرف هاي پوچ چيز ديگري نيست، چرا كه حتي خودشان هم مي دانند كه نمي توانند كشور گشايي بكنند اما هدفشان از طرح اين ادعاها بيش از هر چيز ايجاد اختلاف بين شيعه و سني است.
وي افزود: استكبار جهاني تصور مي كرد با شكل دادن گروه داعش در قالب اهل سنت، شيعيان رگ گردنشان باد مي كند و اين واكنش تعصب آميز منجربه ايجاد جبهه اي براي رويارويي مسلمانان با يكديگر مي شود.
پوردستان يادآور شد: حتي آمريكايي ها نيز آمدند تا ايران را وارد اين بازي بكنند و گفتند اگر ايران بخواهد با داعش مقابله كند ما آماده همكاري با نظام اسلامي هستيم، تا پس از ورود ايران به جنگ با داعش در سوريه و عراق بلافاصله خود را كنار بكشند و در نتيجه جنگ بين شيعه و سني دربگيرد.
وي اضافه كرد: عمق ديد و ژرفاي رهبر فرزانه انقلاب است كه ملت را با قوت و قدرت و استحكام بدون اين كه احساس مشكل و سختي كنند، از گردنه هاي خطرناك و صعب العبور با آرامش به جلو هدايت مي كنند.
7403/
خبرنگار محسن آقاگلي ** انتشار دهنده: عباسعلي نقي يان

سرخط اخبار سیاست