آیت الله لنكرانی:حوزه های علمیه سنگر دفاع از ارزش های اسلامی هستند

مراغه - ایرنا - استاد حوزه های علمیه قم و رئیس موسسه فقهی ائمه اطهار (ع) با اشاره به نقش روحانیت در حفظ ارزش های اسلامی و دینی گفت: این مراكز علمی و حوزوی سنگرهای بزرگ اسلام در برابر هجمه های فرهنگی و سیاسی دشمنان قسم خورده اسلام هستند.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمد جواد فاضل لنكرانی روز جمعه در آیین عمامه گذاری طلاب حوزه های علمیه مراغه در مسجد جامع این شهرستان افزود: تقویت حوزه ها و مدارس علمیه در راستای تربیت عالمان و روحانیون متعهد و فاضل، یكی از مهم ترین راه های استمرار و اشاعه اسلام در بین امت اسلامی است.
وی ادامه داد: تربیت روحانیت بیدار و آگاه در حوزه های علمیه موجب تقویت دینداری آحاد امت اسلامی و نیز تقویت روحیه دینی در بین نسل های آینده است.
وی با اشاره به وجود ریشه های فرهنگ اسلامی در مراغه به عنوان شهر مذهبی و اسلامی اضافه كرد: تعهد دینی خطه بزرگ آذربایجان همواره زبانزد بوده و این امر باید تقویت شود زیرا دشمنان اسلام به دنبال ضربه زدن به دین مبین اسلام و تشییع در دنیا و منطقه هستند.
آیت الله لنكرانی گفت: استكبار جهانی با ایجاد مدارس دینی در برخی كشورها و تربیت آموزه های تفرقه افكنانه به نام اسلام در این مراكز پایه گذار تشكیل گروه های سلفی و تكفیری شده اند.
وی با اشاره به سالروز ولادت پیامبر اكرم (ص) و ویژگی های بارز شخصیت بزرگ ایشان افزود: خلاصه تمامی ادیان الهی دروجود پربركت نبی مكرم اسلام جمع شده است.
وی ادامه داد: وظیفه هر مسلمان در قالب امت اسلامی افزایش معرفت و شناخت خود نسبت به اسلام، پیامبر اكرم (ص) و ائمه معصومین (ع) در عصر حاضر است.
وی با اشاره به ویژگی های بارز امام صادق (ع) به عنوان موسس مكتب تشییع اضافه كرد: بیشتر احكام فقهی اسلامی برگرفته از فقه ایشان بوده و این فقه را در برابر مبانی حقوقی دنیا برتری داده است.
فرزند مرجع فقید شیعه مرحوم آیت الله فاضل لنكرانی با اشاره به نقش روحانیت و حوزه های علمیه در جامعه اسلامی گفت: برای ترویج و تقویت مكتب اهل ‌بیت و تشییع در بین امت اسلامی باید حوزه های علمیه قوی تری داشته باشیم.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه نیز در این آیین گفت: در شهرستان مراغه 650 طلبه در سطح ‌های مختلف در حال آموختن علوم دینی هستند.
آیت الله محمد تقی پورمحمدی افزود: تمامی سطوح علمی حوزه علمیه در قالب پنج مدرسه علمیه مراغه برای طلبه ‌ها آموزش داده می‌ شود.
به گزارش ایرنا، آیین عمامه گذاری طلاب حوزه های علمیه مراغه با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی در آستانه میلاد پیامبر اسلام (ص) در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی** تنظیم كننده:عیسی عطاپور** انتشاردهنده:محمد رستگار
3077/6183

سرخط اخبار استان‌ها