۲۶ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 82348943
۰ نفر
بارش برف سميرم و ارتفاعات دنا را فرا گرفت

سميرم، اصفهان- ايرنا- بارش برف در آخرين شب و روزهاي پاييز چهره شهر و شهرستان سميرم را سپيدپوش و زمستاني كرد.

به گزارش ايرنا، بارش برف از عصر پنجشنبه آغاز شد و تا حدود نيمه شب گذشته ادامه داشت.
بارندگي در جاده منتهي به شهرضا بويژه در گردنه خروس گلو شدت بيشتري داشت و تعداد زيادي از خودروها شب گذشته در مسير سميرم از زنجير چرخ استفاده كردند.
بيشتر اين خودروها در پايگاه امداد جاده اي دولت قرين و پاركنيگ جاده اي حاشيه پارك جنگلي شهيد اميني جاده شهرضا به سميرم توقف كرده بودند و چرخ هايشان را مجهز به زنجير مي كردند.
بر اين اساس، بارندگي در ساعاتي بصورت برف و در ساعتي نيز به شكل باران بود و باعث لغزندگي معابر و برخي خيابان هاي شهر سميرم از جمله خيابان فلسطين و شيخ صدوق شد.
با كاهش بارندگي ها در ساعت هاي پاياني شب شاهد برودت شديد و سرماي هوا در منطقه هستيم.
شهرداري سميرم و اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي در اين مدت اقدام به شن ريزي در سطح خيابان ها و جاده هاي اين محدوده كردند.
مسئول اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي سميرم به خبرنگار ايرنا گفت: حدود هشت سانتيمتر برف در اين مدت باريده كه معادل 13 ميلي متر بارش است.
علي اكبر آقايي اظهار كرد: بيشترين ميزان بارش ها در محورهاي سميرم به شهرضا و بالعكس، كمربندي غرب و منطقه ونك در غرب شهرستان گزارش شده است.
معاون شهردار سميرم نيز با اشاره به تلاش هاي كاركنان اين مجموعه از ساعات ابتدايي بارش برف تصريح كرد: بيشترين مشكل ما مربوط به زنجيرچرخ بستن مردم و بويژه مسافران است.
به گفته مرتضي افشاري، بيشتر مردم و مسافران و رهگذراني كه قصد سفر به استان هاي جنوبي داشتند بلند نبودند زنجير چرخ ببندند و همين موضوع باعث ايجاد ترافيك در ورودي شهر سميرم براي ساعاتي شده بود.
وي با اشاره به اهميت آموزش اين موضوع و فرهنگ سازي براي آن افزود: اينكه زنجيرچرخ همراه داشته باشيم يك موضوع است اما اصل مهم بلد بودن بستن زنجير است.
افشاري خاطر نشان كرد: بيشتر مسافران از كرج و تهران اين مسير را براي مسافرت به جنوب انتخاب كرده اند و بخشي از ترافيك ورودي نيز به علت همين موضوع بود.
اين مسوول درباره وضعيت تردد در شهر برفي سميرم هم گفت: مشكل خاصي نبوده و همه خيابان ها و معابر شهر شن ريزي و نمك پاشي شده اند.
ارتفاعات و دامنه هاي دنا و زاگرس مركزي نيز با اين بارندگي پاييزي بطور كامل سپيدپوش شده است.
شهرستان سردسير و كوهستاني سميرم در جوار دنا و زاگرس مركزي با افزون بر پنج هزار و 200 كيلومتر مربع وسعت، 150 ابادي و روستا، چهار شهر و چهار بخش مركزي، دناكوه، وردشت و پادنا در 160 كيلومتري جنوب اصفهان و 170 كيلومتري شمال ياسوج واقع شده است.
گ/7147 خبرنگار : محمود افشاري** انتشار : سلطانمرادي

سرخط اخبار استان‌ها