هفته ششم مسابقات اسبدوانی كورس پاییزه گنبدكاووس برگزار شد

گنبدكاووس - ایرنا - رقابت های اسبدوانی كورس پاییزه گنبدكاووس عصر پنجشنبه با برگزاری هفته ششم این مسابقات در مجموعه سواركاری این شهرستان و با حضور انبوه مشتاقان این ورزش اصیل منطقه دنبال شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این هفته از مسابقات در هفت دور مختلف به مسافت 1000 و 1200 متر و با شركت 78 راس اسب برگزار شد و در كورس اول كه مخصوص اسب های تركمن دو ساله مبتدی بود اسب پاشا بجنورد اول شد و اسب های یل فام و یلدرم گل دوم و سوم شدند.
در دور دوم اسب های دوخون دوساله مبتدی رقابت كردند كه در انتها اسب تایفون زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و در پی او نیز اسب های دازقوش و ایرانیكا به ترتیب دوم و سوم شدند.
اسب رویال كلاسیك برنده دور سوم ششمین هفته رقابتهای اسبدوانی كورس پاییزه گنبدكاووس در گروه اسب های تروبرد دو ساله 2 تا 6 امتیاز بود و مقام های دوم و سوم این دور را نیز اسب های مجستیك و فونگ هج از آن خود كردند.
دور چهارم محصوص اسب های دوخون دوساله 2 تا 6 امتیاز بود كه قهرمان آن اسب ویمتو معرفی شد و اسب های ماه سلطان و كوانتوم نیز دوم و سوم شدند و در دور پنجم نیز اسب های آرای ، الچی بای و كینگ كیا به ترتیب مقام های اول تا سوم را در گروه اسب های دو خون سه و چهار ساله 8 تا 14 امتیاز از آن خود كردند.
رقابت اسب های دو خون سه و چهار ساله 24 تا 34 امتیاز در دور ششم برگزار شد كه اسب الونیكس قهرمان این دور شد و اسب های استیكت و سحرخاتون به مقام های دوم و سوم رسیدند.
اسب های دوخون دوساله نبرده برگزار كننده آخرین دور هفته ششم مسابقات اسبدوانی كورس پاییزه گنبدكاووس بودند كه در انتها اسب تك گل زودتر از سایرین ازخط پایان گذشت عناوین دوم و سوم نیز به اسب های چشمه و ماه گون رسید.
به گزارش ایرنا در پایان این مسابقات مبلغ 577میلیون و 500 هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده تعلق گرفت.
1860
انتشار دهنده : تاج محمد شیری