ترويج فرهنگ ديني و قرآني از اولويت هاي ناجا است

تهران- ايرنا- تهران- ايرنا- رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا با بيان اينكه ترويج فرهنگ ديني و قرآني از برنامه هاي اولويت دار ناجا است، گفت: اثرپذيري از قرآن و آموزه هاي ديني در تمام عرصه ها نتايج مطلوبي به همراه دارد.

به گزارش ايرنا نقل از پايگاه خبري پليس، حجت الاسلام والمسلمين «ابوتراب بهرامي» درافتتاحيه مسابقات مرحله منطقه اي قرآن كريم كاركنان پايور، پيماني و سربازان وظيفه با تبريك ميلاد نبي مكرم اسلام حضرت محمدمصطفي (ص) و امام جعفر صادق(ع) ، اظهاركرد: خداوند متعال را بايد به پاس همه نعمت ها شكرگزار باشيم؛ وجود اسلام، قرآن، انقلاب، استقلال و ... همگي از نعمات هستند و بايد ضمن بهره مندي از اين نعمت هاي بزرگ، شكرگزاز نيز باشيم.
وي با اشاره به آيه اي از سوره اعراف، ادامه داد: پيامبراكرم داراي ويژگي ها و خصلت هاي منحصر به فردي بودند و ما بايد در زندگي از روش و منش پيامبر گرامي اسلام (ص) الگوگيري كنيم.
رئيس عقيدتي سياسي ناجا با اشاره به ويژگي ها ي قرآن كريم، بيان كرد: همه ما نسبت به قرآن وظايفي داريم كه آموختن، آموزش دادن، حفظ، تدبر، فهم و عمل به قرآن بخشي از وظايف ما در برابرقرآن است.
بهرامي تأكيدكرد: تأثيرپذيري از قرآن، رستگاري و سعادت دنيا و آخرت را در پي دارد؛ همه بايد به قرآن دل دهيم و با حضور قلب در محضر قرآن كسب فضيلت كنيم.
اين مقام مسئول يادآورشد: يكي از وظايف ما در برابر قرآن تأثيرپذيري از اين كتاب آسماني است، تأثير پذيري از قرآن زندگي فردي و اجتماعي را متحول مي كند و بشر را به سمت عاقبت به خيري پيش مي برد.
وي با اشاره به مأموريت هاي خطير نيروي انتظامي براي تأمين و توسعه نظم و امنيت در جامعه، گفت: حركت در مسير قرآن و عمل به فرمايشات و دستورات اين كتاب آسماني در روند مأموريت هاي ناجا موفقيت حاصل مي كند.
رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا مطرح كرد: اگر در حوزه اجتماعي و فرهنگي بر قرآن و آموزه هاي آن تمركز كنيم به نتايج مطلوبي مي رسيم چرا كه قرآن كريم، انسان ساز است.
اين مقام مسئول با اشاره به اينكه قرآن به نوعي سبك زندگي اسلامي ارائه مي كند، ادامه داد: بايد متأثر از قرآن و عامل به آن باشيم تا محيط زندگي و جامعه اي امن داشته باشيم.
وي گفت: ترويج فرهنگ قرآني و ديني از برنامه هاي اولويت دار نيروي انتظامي است و در اين راستا فعاليت هاي مستمري انجام مي شود.
مسابقات مرحله منطقه اي قرآن كريم كاركنان پايور، پيماني و سربازان وظيفه ناجا در رشته هاي ترتيل، اذان، نكات تفسيري و حفظ پنج جزء قرآن صبح امروز با حضور رئيس سازمان عقيدتي سياسي و جمعي از مسئولان در مسجد مالك اشتر آغاز شد.
اجتمام/1724/9105
دريافت كننده: معصومه نيكنام * انتشاردهنده: حسين فتح الهي

سرخط اخبار جامعه