ایران با 116 نشان نایب قهرمان مسابقات جهانی ورزش های رزمی هند شد

دهلی نو-ایرنا- تیم اعزامی ایران به مسابقات جهانی ورزش های رزمی هند با كسب 116 نشان طلا، نقره و برنز به عنوان نایب قهرمانی این مسابقات دست یافت .

به گزارش ایرنا،تیم های كونگ فو ، فدراسیون كارگری در سبك های 'كیت بوكسینگ' و سوپر ساباكی با بیش از 60 رزمی كار در مسابقات جهانی در دهلی نو شركت كردند.
به گزارش ایرنا، رئیس سوپر ساباكی فدراسیون ورزش های رزمی كشور گفت در این مسابقات كه از 21 آذر به مدت چهار روز در دهلی نو برگزار شد، تیم ایران با 61 نشان طلا، 34 نقره و 21 برنز پس از هند ، نایب قهرمان و مغولستان و افغانستان به ترتیب در رده های بعدی قرار گرفتند.
'اكبر روح پرور' روز پنجشنبه در پایان این مسابقات در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد در سبك سوپرساباكی نیز تیم ایران دربخش آقایان و بانوان با كسب 43 نشان طلا ، 30 نقره و 17 برنز به عنوان نخست این سبك دست یافت .
وی افزود: در این مسابقات در سبك سوپرساباكی حرفه ای در بخش بانوان 19 طلا، هفت نقره و یك برنز و آقایان به 24 نشان طلا ،23 نقره و 16 برنز بدست آوردند.
وی تصریح كرد در روش ام .ام .ای نیز تیم ساباكی ایران پنج كمربندی طلایی كسب كرد.
سبك سوپر ساباكی در روش های بادی كنتاكت ، سمی كنتاكت،لایت كنتاكت و فول كنتاكت نوعی مبارزه شخصی است كه از سوی كمیته بین المللی المپیك به رسمیت شناخته شده ولی تاكنون وارد بازیهای المپیك نشده است .
دومین دوره مسابقات جهانی ورزش های رزمی هندوستان از بیست و یكم آذر به مدت چهار روز با شركت 15 كشور و به مدت چهار روز در دهلی نو برگزار شد.
آساق**انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد