معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي: يارانه كتاب در دولت 50درصد افزايش يافت

بوشهر-ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اينكه سياست دولت حمايت از رونق كتابخواني است گفت: در سه سال گذشته يارانه كتاب افزايش 50 درصدي داشته و اين روند افزايشي براي سال 96 نيز پيش بيني شده است.

به گزارش ايرنا، علي اصغر كار انديش روز چهارشنبه درآئين گشايش يازدهمين نمايشگاه كتاب استاني بوشهر در محل نمايشگاه هاي بين المللي اين استان افزود:با اين وجود براي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني نبايد در انتظار محدود دستگاه هاي خاصي باشيم بلكه بخش هاي دولتي و غير دولتي بايد همگان در اين راستا تلاش كنند.
وي با اشاره به اهميت مطالعه اظهارداشت: مطالعه لازمه اصلي پيشرفت و توسعه همه جانبه به شمار مي رود كه اين امر از طريق پژوهش و تحقيق فراهم مي شود.
كارانديش گفت: براي نهادينه شدن فرهنگ كتابخواني در جامعه بايد افراد از دوره كودكي با كتاب انس و الفت گيرند.
وي ادامه داد: ترويج كتابخواني در بين دانش آموزان رسالت سترگ آموزش و پرورش به شمار مي رود با اين وجود بايد سايرنهادها نيز در اين زمينه نقش خود را به نحو مطلوبي ايفا كنند.
كارانديش گفت: دستگاه هاي متولي بايد شرايطي فراهم كنند كه كتاب در سبد خانوارها قرار گيرد و همه افراد از كم درآمد تا پردرآمد بتوانند از سودمندي مطالعه كتاب بهره ببرند.
وي عنوان كرد: برگزاري نمايشگاه هاي استاني كتاب فرصتي ارزشمند است تا باتوجه به تخفيف هايي كه براي آن لحاظ شده مورد استفاده خانواده ها قرار گيرد.
معاون توسعه مديريت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: استان بوشهر با سابقه اي ديرينه مهد علم، ادب و فرهنگ است و در عرصه دفاع از دين و مرزهاي كشور همچون نگيني در كشور مي درخشد.
كارانديش افزود:استان بوشهر همواره از وجود افراد فرهيخته و اهل قلم بهره برده كه برگزاري مداوم و باشكوه نمايشگاه هاي كتاب نشان از اهميت كتاب در بين مردم اين استان دارد.
7212/ 6045 خبرنگار: عبدالصمدشهرياري** انتشار دهنده: اكبر اقبال مجرد