۲۴ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۴۰
کد خبر: 82346340
۰ نفر
پوستر جايزه كتاب صادق رونمايي شد

تهران- ايرنا- پوستر جايزه كتاب صادق با حضور جمعي از چهره هاي فرهنگي رونمايي شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، اين جايزه به موضوع هايي اختصاص دارد كه با توجه به نيازهاي جامعه امروز نوشته مي شود و جوايزي براي نويسندگان برتر در اين حوزه درنظر گرفته خواهد شد.
بنياد ارشاد و رفاه امام صادق (ع) در راستاي پيشبرد مكتب اهل بيت (ع) و با توجه به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب مبني بر اهميت گسترش كيفي فرهنگ از طريق يافتن استعداد نويسندگي در بين مردم و توليد كتاب اقدام به برگزاري اين جايزه مي كند.
اين جايزه به پديدآورندگان آثار برتر در حوزه معارف جعفري تعلق مي گيرد، آثار مورد ارزيابي در اين جايزه شامل همه كتاب‌هاي با محوريت آراء، انديشه‌ها و سيره امام صادق(ع)‌ است كه طي سال شمسي گذشته براي نخستين بار تأليف و منتشر شده باشند.
بر اساس اين گزارش، ملاك سال انتشار، شناسنامه كتاب خواهد بود و منظور از تاليف پديد آوردن اثري است كه محصول خلاقيت ذهن و هنر نويسنده و يا نتيجه تحقيق و ابتكار او باشد و اقتباس از كار ديگران محسوب نشود.
بر اساس آيين نامه اين جايزه، مجموعه مقالات يا سخنراني‌هايي كه به صورت كتاب چاپ شده‌اند در صورتي داوري مي‌شوند كه موضوع واحد و يا نويسنده واحد داشته باشد.
شوراي راهبري جايزه كتاب صادق متشكل از معاون فرهنگي بنياد ارشاد و رفاه امام صادق (ع) و چهار نفر از مديران و صاحب‌نظران فرهنگي به پيشنهاد معاون فرهنگي و تصويب هيات مديره بنياد منصوب مي‌شوند.
اعضاي هيات علمي جايزه كتاب صادق 5 نفر از ميان صاحب نظران طراز اول گروه‌هاي مختلف علمي، فرهنگي و ديني به پيشنهاد معاون فرهنگي بنياد ارشاد و رفاه امام صادق (ع) و تصويب شوراي راهبري انتخاب مي‌شوند.
دبيرخانه دائمي جايزه كتاب صادق زير نظر رئيس شوراي راهبري فعاليت خواهد كرد.
داوري و انتخاب كتاب طي سه مرحله صورت مي گيرد، در مرحله اول ابتدا تمام آثار ارسال شده به دبيرخانه در هريك از رشته‌هاي اعلام شده، در گروه‌هاي سه نفره از داوران مرحله اول ارزيابي مي‌شود و آثار منتخب با رأي اكثريت اعضاي هيئت داوران به مرحله بعد راه مي‌يابند.
در مرحله دوم، آثار راه يافته به اين مرحله توسط سه نفر از داوران مرحله دوم بررسي مي‌شوند و نتايج ارزيابي در فرم‌هاي ويژه‌اي كه قبلا توسط هيات علمي تهيه شده، درج
مي شود.
آثاري كه از 100 امتياز، حداقل ميانگين 80 امتياز را كسب كنند، به مرحله نهايي داوري راه مي‌يابند.
در مرحله سوم، با راي حداقل سه نفر از اعضاي هيات علمي، يك اثر از ميان آثاري كه ميانگين 90 امتياز و بيش از آن را كسب كرده‌اند، به عنوان اثر برگزيده معرفي مي‌شود.
در پايان داوري از بين واجدان 90 امتياز به بالا در هر رشته حداكثر تا سه اثر به عنوان تقديري معرفي مي‌شوند.
به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مراسم علي اكبر اشعري، رئيس شوراي راهبري جشنواره خاتم، حجت الاسلام سيد مصطفي ميرلوحي عضو هيأت امناي دانشگاه امام صادق(ع)، مجيد قيصري دبير علمي جشنواره خاتم، مهدي فيروزان مدير عامل شهر كتاب و جمعي از نويسندگان و شاعران افغانستان حضور داشتند.
فراهنگ**1880**1027**خبرنگار: پروين اروجي**انتشار دهنده: محمدجواد دهقاني

سرخط اخبار فرهنگ