جشنواره «نواي خرم» پويش احترام به پيشكسوتان هنر را راه اندازي كرد

تهران - ايرنا - دبيرخانه سومين جشنواره و جايزه «همايون خرم» (نواي خرم) با هدف ترويج اخلاق‌مداري در حوزه ي فرهنگ و هنر، «پويش احترام به پيشكسوتان هنر» را راه اندازي كرده است.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا از سومين جشنواره و جايزه «همايون خرم»، دبيرخانه اين رويداد هم زمان با برگزاري اين رويداد موسيقايي، براي ترويج فرهنگ احترام و تكريم بزرگان فرهنگ هنر «پويش احترام به پيشكسوتان هنر» را راه اندازي كرده است.
در توضيح راه اندازي اين پويش فرهنگي آمده است:
«احترام به بزرگ تر و پيشكسوت، از مهم ترين آموزه‌هاي اخلاقي، فرهنگي و ديني ما ايرانيان است كه سرمايه‌يي فرهنگي و اجتماعي محسوب مي‌شود و همگان، به ويژه كساني كه در حوزه فرهنگ فعاليت دارند وظيفه ي حفظ و ارتقاي آن را دارند. در اين ميان، آشنا ساختن كودكان و نوجوانان، كه آينده‌سازان اين مرز و بوم به شمار مي‌روند، با اين آموزه ها، ارزش‌هاي اخلاقي و فرهنگي اهميت بسزايي دارد.
در اين جهت، دبيرخانه سومين جشنواره و جايزه «همايون خرم» (نواي خرم) يك وظيفه انساني و يك مسئوليت فرهنگي و اجتماعي، «اخلاق‌مداري در حوزه فرهنگ و هنر» و «ترويج فرهنگ احترام و تكريم پيشكسوتان هنر» را وظيفه اي انساني و يك مسئوليت فرهنگي و اجتماعي مي داند و بر آن تأكيد مي كند. بدين منظور «پويش احترام به پيشكسوتان هنر» را در قالب برنامه‌هاي سومين جشنواره و جايزه «همايون خرم» (نواي خرم 3) راه‌اندازي مي كند.
كودكان و نوجوانان تا 18 سال مي‌توانند در اين پويش شركت كنند و احساس خود را نسبت به يك بزرگ تر و پيشكسوت هنري در قالب جمله يا پيامي كوتاه تا پنجم دي ماه به دبيرخانه جشنواره، يا از طريق كانال تلگرامي «پويش احترام به پيشكسوتان هنر» به آدرس @messagepooyeshehteram بفرستند.
اين در حالي است كه گزيده پيام‌ها در كتاب جشنواره منتشر مي شود و از فرستادگان پيام‌هاي برگزيده در مراسم اختتاميه ي سومين جشنواره و جايزه «همايون خرم» كه 17 دي ماه 1395 در تالار حدت برگزار مي‌شود، تقدير خواهد شد.
سومين جشنواره و جايزه «همايون خرم» روزهاي 15 و 16 دي ماه با حضور گروه ها و هنرمندان گروه سني كودك و نوجوان به همت مؤسسه فرهنگي و هنري «راد نوانديش» در تالار رودكي تهران برگزار مي شود.
فراهنگ ** 3067 ** 1071 ** دريافت كننده: اميرحسين دولتشاهي ** انتشار دهنده: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ