تعداد دفاتر ارايه كننده خدمات پستي به ناشران به ١١٠٠ دفتر افزايش يافت

تهران - ايرنا - مشاور منابع و امور انساني معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از رفع مشكل پيش آمده در ارائه تسهيلات پستي به ناشران خبر داد و گفت: تعداد دفاتر ارايه كننده خدمات پستي به ناشران به ١١٠٠ دفتر افزايش يافته است.

به گزارش ايرنا از معاونت فرهنگي وزارت ارشاد، نيكنام حسين‌پور اظهار كرد: در پي برخي گزارش‌ها مبني بر عدم ارايه تسهيلات پستي ويژه ناشران در برخي از دفاتر پستي در تهران و استان‌ها، جلسه‌اي با مسئولان شركت پست جمهوري اسلامي ايران برگزار و اين موضوع بررسي شد.
وي افزود: از روز شنبه (٢٠ آذر ماه) ارايه خدمات ويژه در ١١٠٠ دفتر پستي به ناشران در حال انجام است، كتابفروشان و ناشراني كه از سوي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به شركت پست معرفي شده‌اند، قادر به استفاده از تسهيلات ٤٠ درصدي به منظور ارسال محموله‌هاي پستي خواهند بود.
بر اساس اين گزارش، بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده ميان معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و شركت پست جمهوري اسلامي ايران، ناشران مي‌توانند با انعقاد قرارداد و ارائه تضامين لازم به دفاتر پستي ضمن استفاده از تخفيف ۴۰ درصدي ارسال كتاب، هزينه‌هاي پستي خود را بدون محاسبه آبونمان به صورت ماهانه پرداخت كنند.
همچنين اكنون تعداد دفاتر پستي ارايه كننده اين خدمات به بيش از ١١٠٠ دفتر پستي در سراسر كشور افزايش پيدا كرده است.

** زمان برگزاري دومين دوره جايزه كالاي فرهنگي
مدير كل مجامع، تشكل‌ها و فعاليت‌هاي فرهنگي از برگزاري دومين دوره جايزه كالاهاي فرهنگي با الگوي ايراني - اسلامي در دي ماه سال جاري خبر داد.
علي فريدوني درباره زمان برگزاري اين جايزه گفت: دومين دوره جايزه كالاهاي فرهنگي به مدت ٣ روز از تاريخ بيستم تا بيست و دوم دي ماه سال جاري در محل مركز آفرينش‌هاي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار خواهد شد.
وي افزود: با توجه به راه ‌اندازي بخش پژوهش در اين دوره در نظر داريم علاوه بر توليدكنندگان، از پژوهشگران برتر در حوزه كالاهاي فرهنگي نيز تجليل كنيم، همچنين نمايشگاه تخصصي از آثار فرهنگي در سه حوزه كتاب اسباب بازي، نوشت افزار و اسباب بازي در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
بر اساس اين گزارش، دومين جايزه كالاهاي فرهنگي با الگوي ايراني - اسلامي با رويكرد خلاقيت و نوآوري در طراحي و توليد در سه بخش جايزه كالاي فرهنگي با رويكرد خلاقيت و نوآوري در طراحي و توليد، پژوهش در زمينه مصرف كالاهاي فرهنگي، تقدير از پژوهش‌هاي انجام شده و ارايه مقالات برگزار مي‌شود.
فراهنگ ** 1880 ** 1071 ** دريافت كننده: پروين اروجي ** انتشار دهنده: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ