عضو شورای عالی التقریب مصر: وحدت، اسلام را در برابر داعش و صهیونیست ها حفظ می كند

مشهد - ایرنا - عضو شورای عالی التقریب مصر گفت: وحدت بین مذاهب اسلامی در شرایط فعلی جهان اسلام و پیدایش گروه های تكفیری و دشمنان قسم خورده مسلمانان، می تواند اسلام را در برابر نقشه های پلید داعش و صهیونیست ها حفظ كند.

به گزارش ایرنا، شیخ تاج الدین عبدالله الهلالی عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی 'امام رضا (ع) رمز وحدت و ائتلاف امت اسلامی' در جوار حرم حرم مطهر رضوی افزود: امروزه بسیاری از صهیونیست ها و دشمنان دین اسلام تلاش دارند تا دین اسلام را نابود كنند به همین دلیل علمای اسلامی باید با آگاهی كامل این فتنه ها را مدیریت كنند.
وی گفت: علمای شیعه و سنی برادرند و این برادری و وحدت زمینه عبادت الهی را در پیشگاه خداوند فراهم می كند وحضرت محمد (ص) پیشوای تهذیب نفس برای امت اسلامی در تمامی دورانها به شمار می آید
وی اظهار كرد: همزیستی مسالمت آمیز در دین اسلام میان تشیع و اهل سنت بسیار مورد تاكید بوده و كتب علمای اسلامی از قرن گذشته تاكنون موید این نكته و تحكیم وحدت است.
وی گفت: قرآن و كتاب مربوط به روایات و احادیث بهترین منبعی است كه می تواند همه مسلمین را از بدعت ها، اختلافات و بسیاری از موارد تفرقه افكن دور كند.
شیخ الهلالی گفت: امام علی (ع) بهترین ولی عهد برای مسلمین پس از حضرت محمد (ص) هستند و علمای اهل سنت و شیعه باید با درایت و آگاهی فراوان بتوانند بسیاری از خطاها و لغزش ها و خیانت ها را شناخته و به این تریبت در راستای وحدت امت اسلامی گام بردارند.
وی اظهار كرد: درود بر پیامبر اسلام (ص) و جایگاه ویژه ایشان امر مهمی است كه در قرآن كریم بسیار بر آن تاكیدشده و امت اسلامی باید بر این امر پایبند باشند تا دین اسلام را در برابر اقدامات نابخردانه دشمنان حفظ كنند.
وی گفت: در قرآن كریم نمونه هایی از درود بر پیامبر ان در دوران های مختلف بیان شده كه این مهم به خوبی نشانگر جایگاه و مقام والای پیامبران را در میان امت اسلامی حفظ می كنند.
وی بیان كرد: به این ترتیب پس از ائمه اطهار (ع) علما و دانشمندان اسلامی خواهند توانست مسلمانان را از خطا و لغزش در امان نگه دارد.
نشست هم اندیشی امام رضا (ع) رمز وحدت و ائتلاف امت اسلامی با حضور جمعی از اندیشمندان و علمای اهل سنت و شیعه داخلی و خارجی در محل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) در حال برگزاری است.
در این نشست علاوه علمای ایران، اندیشمندانی از كشورهای اسلامی از جمله مصر، لبنان، افغانستان، اندونزی، تونس، فلسطین، افغانستان، عراق و پاكستان نیز حضور دارند.
7489/ 6012 خبرنگار میترا عبدالهی **‌انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

سرخط اخبار فرهنگ