ایرانی ها دروازه هنری خود را برای جهانیان باز كردند

تهران-ایرنا- وزیر فرهنگ الجزایر در بازدید از هنرهای معاصر تهران گفت: ایرانی ها دروازه هنری خودشان را برای جهانیان باز كردند و نیازی به معرفی ندارند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از موزه هنرهای معاصر ‌عزالدین میهوبی در بازدید از نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب با عنوان دریای آونگان اظهار داشت: موزه هنرهای معاصر نشان می دهد كه ایرانی ها چقدر به مسائل هنری اهمیت و توجه نشان می دهند وایران نیاز ندارد كه خودش را معرفی كند و یا به اثبات برساندچرا كه برای همه جهانیان ،هنر ایرانی مشخص و روشن است.
وی ادامه داد: ‌فرهنگ و هنر نیاز به ترجمه ندارد ،هنریك زبان جهانی است ، مانند هنرهای تجسمی، موسیقی ، سینما، فیلم و... و اینها همه، زبان حال انسانیت و آدم ها هستند.
وزیر فرهنگ الجزایر افزود:این تنوع آثار هنری از ملیت ها و اقوام مختلف و نمایش آنها در این موزه مشخص است كه ایرانی ها دروازه ی هنری خودشان را برای جهانیان باز كردند و این یك امتیاز است .
وی گفت: وقتی كه در این نمایشگاه آثار هنرمندان الجزایری را دیدم، خوشحالی ام چند برابر شد و این احساس و این امكانات را برای ایجاد فعالیت های مشترك بین ایران و الجزایر تشویق می كند.
عزالدین میهوبی در ارتباط با برگزاری نمایشگاه های مشترك بین ایران و الجزایر گفت: یك تبادل فرهنگی بین ایران و الجزایر باید برقرارشود و یادآوری می كنم كه در جشنواره هنر،خط و مینیاتور (هنر ایرانی) آثار هنرمندان ایرانی در جمع هنرمندانی از دیگر كشورها ، خوش درخشیدن و جوایز خوبی هم از این جشنواره نصیب آنها شد.
در ادامه مجید ملا نوروزی مدیر كل هنرهای تجسمی افزود: چند سالی است كه جشنواره خوشنویسی و نگارگری در الجزایر برگزار می شود و بسیاری از هنرمندان ایرانی در این جشنواره حضور دارند (هم به عنوان داور وهم هنرمندان) و من با مدیر این جشنواره صحبت كردم تا هنرمندان الجزایری به ایران بیایند تا هنر كالیگرافی و هنر تذهیب ایرانی را یاد بگیرند.
به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر ،در این دیدار ملا نوروزی كتاب آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را به وزیر فرهنگ الجزایر هدیه كرد.
فراهنگ**9338**1823* دریافت كننده : صدیقه بهارلو** * انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی

سرخط اخبار فرهنگ