كارت الكترونيكي جايگزين پول نقد براي پرداخت كرايه تاكسي در بروجرد مي شود

بروجرد-ايرنا- رئيس سازمان تاكسيراني بروجرد گفت: از بهمن ماه سال جاري طرح جايگزيني كارت هاي الكترونيكي به جاي پول نقد براي كرايه تاكسي واتوبوس در بروجرد مي شود.

حسن غياثوند روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: طرح راه اندازي كارت هاي الكترونيكي تا كنون در برخي از نقاط كشور و شهرستان ساوه با موفقيت اجرا شده و بروجرد نيز در غرب كشور به عنوان شهرستان پيشرو اجرا مي شود.
وي اظهار كرد: با انجام اين طرح افزايش نرخ كرايه تاكسي به صورت عادلانه و قانوني اجرا شده و از دريافت هرگونه اضافه مبلغ از مسافران به دلايل مختلف جلوگيري مي كند.
رئيس سازمان تاكسيراني بروجرد اضافه كرد: با برنامه ريزي انجام شده مي توان تا با صدور يك كارت الكترونيكي شهروندي كرايه اتوبوس و تاكسي درون شهري را پرداخت مي كنند.
غياثوند بيان كرد: سه باجه در شهر و يك باجه در سازمان تاكسيراني بروجرد براي شارژ كارت هاي الكترونيكي در نظر گرفته شده و مي توان از طريق بانك و اينترنت اين مهم را انجام داد.
وي ادامه داد: هزينه نصب و خريد دستگاه هاي الكترونيكي كه داراي قابليت هاي چند رسانه اي و نرم افزاري بوده براي رانندگان تاكسي بيش از 13ميليون ريال بوده كه توسط بانك انجام شده و براي جلوگيري از فشار مالي به رانندگان اين مبلغ به صورت اقساط روزانه در حدود 60 ماه ازصاحبان تاكسي ها اخذ مي شود.
رئيس سازمان تاكسيراني بروجرد يادآور شد: رانندگان تاكسي با اعلام سازمان تاكسيراني در بانك اقدام به افتتاح حساب نموده كه مبالغ كرايه ها به آن حساب واريز مي شود.
غياثوند اضافه كرد: دستگاه هاي الكترونيكي كه در تاكسي ها نصب شده داراي سيستم موقعيت ياب (جي پي اس) هستند كه از اين طريق تاكسي هاي فعال شهر مشخص و خودروها نيز نمي توانند بدون مجوز از شهر خارج شوند.
بگفته وي كار نصب دستگاه ها از بهمن ماه در تاكسي هاي بروجرد انجام و تا 6 ماه ادامه دارد .
رئيس سازمان تاكسيراني بروجرد گفت: به منظور ارائه خدمات به قشر زحمتكش راننده تاكسي، با همكاري سازمان و بانك رفاه كارت براي رانندگان صادر شده كه صدور كارت مذكور براي رانندگان وانت بار را نيز در برنامه داريم .
غياثوند اظهار كرد: وام خريد جهيزيه، خريد كالا و لوازم يدكي خودرو ، انجام امور بيمه اي از مزاياي كارت رفاه مي باشد .
وي بيان كرد: در حال حاضر يك هزار و 793دستگاه تاكسي در بروجرد كار جابجايي شهروندان را انجام مي دهند .
وي تعداد تاكسي هاي فرسوده بروجرد را 540 دستگاه دانست و افزود: بروجرد كل سهميه خودروهاي فرسوده را دريافت كرده و تا كنون بالغ بر 200 دستگاه تاكسي تحويل گرفته شده ومابقي نيز در صورت تعلل نكردن رانندگان و برطرف شدن مشكلات تامين ضامن و مبلغ سپرده گذاري انجام خواهد شد.
رئيس سازمان تاكسيراني بروجرد ادامه داد : 900دستگاه تاكسي با داشتن آرم و علامت مسير، ساماندهي شده و بقيه تاكسي ها نيز به صورت گردشي فعاليت دارند.
وي اضافه كرد: همچنين خط ثابت تاكسي براي محور بروجرد -اشترينان با 25 دستگاه تاكسي سامانده مي شود.
7273/3031
خبرنگار:آتوسا آزرم** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدي

سرخط اخبار استان‌ها