بهترین شیوه آموزشی و تربیتی را می توان در تئاتر جستجو كرد

همدان- ایرنا- مدیر كل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بهترین و اثر گذارترین شیوه آموزشی و تربیتی را می توان در هنر تئاتر جستجو كرد.

به گزارش ایرنا، مهدی شفیعی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاحیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان در همدان افزود: جشنواره تئاتر كودك و نوجوان به بلوغ رسیده و مورد توجه مخاطبان و خانواده ها قرار گرفته است.
وی با بیان اینكه این جشنواره در بیست و سه سالگی خود به چنان بالندگی رسیده كه میزبان 10 گروه موفق از كشورهای خارجی و گروه‌های حرفه‌ای از ایران است افزود: جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان در بخش های مختلفی در حال برگزاری است و نمایش ها در بخش های تخصصی برای كودكان، نوجوانان و خردسالان اجرا می شود كه این امر برگرفته از نگاه تخصصی به مخاطب كودك و نوجوان است.
وی تصریح كرد: جشنواره تئاتر كودك و نوجوان علاوه بر حضور گروه های ایرانی، بخش بین الملل نیز قوی است و مدیران 17 كمپانی های شناخته شده در جشنواره حضور دارند.
شفیعی با بیان اینكه نمایش‌های كودك و نوجوان جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد بیان كرد: اگر به آینده جامعه علاقمند باشیم و به میهن اسلامی توجه كنیم؛ باید تئاتر كودك و نوجوان را جدی بگیریم.
وی ادامه داد: تئاتر محدود به اجرای صحنه ای نیست؛ بلكه باید كودك و نوجوان را در جریان تئاتر خلاقانه قرار داد و آنچه برای آموزش، مد نظر خانواده‌ها است در این مقوله باید قرار داد.
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان با حضور 50 گروه نمایشی و 160 اجرا از 22 تا 27 آذرماه در همدان برگزار می شود.
جشنواره امسال در 10 بخش مسابقه تئاتر كودك، مسابقه تئاتر نوجوان، مسابقه تئاتر خردسال، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، بخش دانش آموزی، كارگاه های آموزشی و بخش ویژه صد سالگی تئاتر كودك برگزار می شود.
در این جشنواره آثاری هنری از هنرمندان عرصه تئاتر كودك و نوجوان كشورهای آلمان، ایتالیا، روسیه، آفریقای جنوبی، جمهوری چك، اسپانیا و كره جنوبی حضور دارند.
7523/6993
خبرنگار : مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: اكبر بهاروند