آغاز جشن بزرگ وحدت در منطقه آزاد چابهار همراه با پخش زنده از شبكه هامون

چابهار- ايرنا- مدير روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد تجاري - صنعتي چابهار گفت: به مناسبت فرارسيدن سالروز ميلاد فرخنده پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت جشن بزرگ وحدت با همكاري صدا وسيماي مركز سيستان و بلوچستان با پخش زنده از شبكه هاي هامون، شما و تهران در محل سالن همايش هاي بين المللي منطقه آزاد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد تجاري - صنعتي چابهار 'طاهره شهركي' اظهار داشت: در اين جشن برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري با آيتم هايي از معرفي صنايع، پتانسيل ها و ظرفيت هاي گردشگري و جاذبه هاي طبيعي چابهار همراه بود كه در يك برنامه ي 90 دقيقه اي به صورت زنده از شبكه هاي ياد شده پخش شد.
رئيس هيات مديره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد تجاري - صنعتي چابهار در اين برنامه با تبريك فراسيدن ولادت با سعادت پيامبر رحمت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت به رسالت اجتماعي سازمان در خصوص ايجاد اشتغال براي مردم اشاره كرد و گفت: با راه اندازي صنايع سنگين از جمله پتروشيمي و فولاد تعداد زيادي از مردم بومي مشغول به كار خواهند شد.
عبدالرحيم كردي افزود: ايجاد نخستين شهرك تخصصي خرماي كشور در منطقه آزاد چابهار از ديگر صنايعي است كه به طور مستقيم و غيرمستقيم افراد زيادي از آن منتفع مي شوند.
وي خاطر نشان ساخت: صنعت شيلات از ديگر صنايعي است كه زنجيره ي آن از صيد، فرآوري و توليد مي تواند باعث رونق منطقه شود كه كمك به صيادان و فعالان حوزه شيلات از برنامه هاي حمايتي سازمان در اين راستاست.
وي افزود: ايجاد كارگاه - بازار صنايع دستي ويژه بانوان در روستاي تاريخي تيس به منظور توانمند سازي آنان از اهم برنامه هاي منطقه آزاد چابهار است.
هومن حاج عبداللهي مجري و بازيگر سينما و تلويزيون به عنوان ميهمان ويژه اين مراسم با تبريك ميلاد خجسته حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) و امام جعفرصادق (ع) از حضور در شهر بهاري چابهار ابراز خرسندي كرد و گفت: صفا، صميميت و ميهمان نوازي مردم چابهار از شاخصه هاي اين خطه از ميهن اسلامي مان است كه در كنار زيبايي آن باعث جذابيت سفر مي شود.
اجراي موسيقي سنتي بلوچي توسط گروه موسيقي روستاي گردشگري درگس از ديگر برنامه هاي شاد هنري اين جشن بود كه به اين برنامه غناي فرهنگي بخشيد.
شايان ذكر است اين جشن با برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري تا پايان هفته وحدت در منطقه آزاد چابهار ادامه خواهد داشت.
3043**6081 دريافت كننده: رستم كريمي نژاد ** انتشار دهنده: حيدر سراياني