جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان در همدان گشایش یافت

همدان- ایرنا- بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان دوشنبه شب با قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین المللی همدان با حضور هنرمندان ایرانی و خارجی گشایش یافت.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این آیین گفت: خرسندیم جشنواره از آوازه ملی و بین المللی برخوردار است و امروز میزبان كودكان و نوجوان و خانواده هایی هستیم كه به هنر علاقمندند.
فاضل عبادی با بیان اینكه امیدواریم نمایش هایی كه بر روی صحنه می رود مورد استقبال همگان قرار گیرد افزود: بیست و سه سالگی جشنواره تئاتر كودك و نوجوان مایه افتخار استان همدان است چرا كه مخاطبان اصلی جشنواره كودكان و نوجوانان هستند.
وی افزود: جشنواره در بیست و سومین سال برگزاری خود، از آوازه ملی و بین المللی برخوردار است.
عبادی خاطرنشان با گرامیداشت یاد و نام هنرمند فقید، استاد محمدعلی مهیمنی، درگذشت این هنرمند گرانمایه را به جامعه هنری و خانواده ایشان تسلیت گفت و افزود: جشنواره بیست و سوم با یاد و نام این استاد پیشكسوت عرصه تئاتر آغاز می‌كنیم.
دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان نیز این جشنواره را یك رویداد خوب و مطالبه مردمی ذكر كرد و افزود: جشنواره بیست و سوم با شعار «نمایش مهر بر صحنه كودكی» و با حضور 550 هنرمند در حال برگزاری است.
شهرام كرمی افزود: آرزومندم تلاش هنرمندان عرصه تئاتر كودك و نوجوان باعث شادی كودكان همدانی شود و گامی در راستای رشد فرهنگی آینده سازان این استان برداشته شود.
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان با حضور 50 گروه نمایشی و 160 اجرا از 22 تا 27 آذرماه در همدان برگزار می شود.
جشنواره امسال در 10 بخش مسابقه تئاتر كودك، مسابقه تئاتر نوجوان، مسابقه تئاتر خردسال، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، بخش دانش آموزی، كارگاه های آموزشی و بخش ویژه صد سالگی تئاتر كودك برگزار می شود.
در این جشنواره آثاری هنری از هنرمندان عرصه تئاتر كودك و نوجوان كشورهای آلمان، ایتالیا، روسیه، آفریقای جنوبی، جمهوری چك، اسپانیا و كره جنوبی حضور دارند.
7523/6993
خبرنگار : مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: اكبر بهاروند