4511 فقره بازرسي از واحدهاي توليدي و خدماتي خراسان شمالي انجام شد

بجنورد- ايرنا - مديركل استاندارد خراسان شمالي از چهار هزار و 511 فقره بازرسي و نمونه برداري از واحدهاي توليدي ،خدماتي و مراكز عرضه اين استان از ابتداي امسال تاكنون خبر داد.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي اين اداره كل، فهيمه مهمان نواز اظهار كرد: كارشناسان استاندارد خراسان شمالي تعهد لازم مبني بر عدم عرضه و فروش كالاهاي فاقد استاندارد و عودت كالاهاي فاقد علامت استاندارد از واحدهاي صنفي اخذ كرده اند.
وي با اشاره به اينكه استاندارد و توجه به آن يكي از مقوله هاي ايجاد سلامت در جامعه و كيفي سازي كالاها است، گفت: شهروندان مي‌توانند با ارسال پيامك به سامانه 10001517 از صحت علامت استاندارد كالاهاي توليد داخل اطمينان حاصل كنند.
وي در ادامه افزود: به منظور جلوگيري از سوء استفاده متخلفان و پيشگيري از درج نشان جعلي استاندارد بر روي كالاها، سامانه پيامكي 10001517 طراحي و راه‌اندازي شده تا نسبت به اصالت و اعتبار نشان استاندارد ملي ايران، اطمينان حاصل شود.
مهمان نواز اظهار داشت: تمامي محصولات توليد داخل مشمول رعايت استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي منحصر به فرد در زير نشان استاندارد روي بسته‌بندي كالا هستند كه با ارسال اين كد به سامانه 10001517، اطلاعاتي شامل نام واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي آن به مصرف‌كنندگان اعلام مي‌شود.
استان 936 هزار نفري خراسان شمالي كه در شمالشرق كشور واقع شده كه بيش از 25 هزار واحد صنفي در قالب 120 اتحاديه فعال است.
6042 انتشاردهنده: سيدحسين قدسي

سرخط اخبار استان‌ها