طنين يا محمد (ص) شيعه و سني در مساجد بخش مركزي تالش

آستارا - ايرنا - در سالروز ولادت پيامبر اسلام (ص) جشن وحدت اهالي شيعه و سني تالش با حضور مردم و مسئولان در بخش مركزي اين شهرستان برگزار شد.

چنگيز شكوري بخشدار مركزي تالش روز دوشنبه در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: همبستگي و وحدت مسلمانان شيعه و سني تالش در اين بخش، بسيار عميق و منسجم است و شب گذشته در مسجد محمدرسول الله (ص) دهستان جوكندان، جشن وحدت اهالي شيعه و سني بخش مركزي با اجراي آئين هاي فرهنگي و مدهبي برگزار شد.
وي افزود: وحدت مسلمانان شيعه و سني در بخش مركزي تالش، نماد عيني دارد و مردم با پذيرايي از همديگر با شيريني و ميوه و برگزاري آئين هاي ويژه هفته وحدت در مساجد، اتحاد و همدلي خود را به نمايش مي گذارند.
شكوري اظهار كرد: به مناسبت هفته وحدت آئين هاي همدلي مسلمانان تالش در مسجد محمديه اهل سنت و مسجد دهستان طولانرود اين شهرستان در طول اين هفته برگزار خواهد شد.
همچنين به مناسبت گراميداشت هفته وحدت، برنامه هاي مشابهي با حضور مردم و مسئولان مسلمان بخش اسالم تالش در برخي از مساجد اين بخش برگزار شد.
از 12 تا 17 ربيع الاول به مناسبت سالروز ايام ولادت پيامبر اسلام(ص) هفته وحدت نامگذاري شده است.
شهرستان تالش با بيش از 190 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان قرار دارد و 40 درصد جمعيت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشكيل مي دهند.
خبرنگار: عيسي پاشاپور ** انتشاردهنده: كبيري
7124/2007

سرخط اخبار استان‌ها