امام جمعه اسديه: وحدت مسلمانان عامل شكست توطئه‌هاي استكبار جهاني است

بيرجند - ايرنا - امام جمعه اسديه مركز شهرستان مرزي درميان گفت: وحدت مسلمانان عامل شكست توطئه هاي استكبار جهاني است، هم اكنون وحدت نياز ضروري مسلمانان است.

حجت الاسلام عليرضا حسيني يكشنبه شب در مراسم آغاز جشن‌‎هاي هفته وحدت در مسجد جامع اهل سنت شهر اسديه، افزود: دشمنان به دنبال تفرقه و اختلاف بين مسلمانان هستند و از اختلاف بين شيعه و سني سود مي برند لذا بايد زمينه اتحاد و همدلي بيشتر بين مسلمانان فراهم شود.
وي با بيان اينكه دشمن براي ايجاد اختلاف و تفرقه بين مسلمانان با روش‌هاي گوناگون در تلاش هستند و هرگز از اين اقدام خود دست بر نمي دارند، اظهار كرد: حفظ وحدت مسلمانان بهترين راهبرد براي سعادت امت اسلامي است.
وي عنوان كرد: امت اسلام با جمعيت بيش از يك ميليارد و 200 ميليون نفر اسير توطئه هاي جمعيت كمتر از 15 ميليون نفري صهيونيست هاست.
به گزارش ايرنا، حسيني گفت: وحدت رمز پيروزي امت اسلامي در برابر توطئه هاي سازمان يافته دشمنان است و اين امر مهم بايد هميشگي و پايدار باشد و بر ما واجب است از صلح ، آرامش، همدلي و همزماني كه اكنون در بين مذاهب مختلف نظام اسلامي حاكم است، قدرداني كنيم.
به گفته وي وحدت نمايش همدلي مسلمانان و از اركان اساسي حفظ آرامش و يكپارچگي در جامعه محسوب مي شود كه با حفظ آن غبار تفرقه هرگز جايي در جوامع اسلامي نخواهد داشت.
وي از شهرستان درميان به عنوان دارالتقريب خراسان جنوبي ياد كرد و افزوود: در اين شهرستان با هوشياري و بصيرت مردم وحدت خوبي در شهرستان حاكم است كه بركت اين وحدت خداوند نعمت امنيت را به ما ارزاني داشته است.
وي با اشاره به اينكه شخصيت برجسته و سيره و سبك زندگي پيامبر بزرگوار اسلام مي تواند جهاني را از جهل و ناداني نجات دهد، افزود: همه مسلمانان بايد از منش، روش و سبك زندگي پيامبر (ص) پيروي كنند.
وي ادامه داد: انديشه هاي ناب رسول گرامي اسلام و تبعيت از آرمانهاي آن حضرت مي تواند راه رستگاري بشر امروز و آينده را مشخص كند.
وي يادآور شد: اخوت اسلامي بالاترين نعمت الهي براي همه مسلمانان است و بايد همواره شكرگزار اين نعمت بزرگ باشيم.
12 ربيع الاول ميلاد پيامبر اسلام (ص) به روايت اهل سنت تا 17 ربيع الاول ميلاد پيامبر به روايت شيعه به عنوان هفته وحدت نامگذاري شده است
شهرستان درميان داراي 57 هزار نفر جمعيت است و با وسعت پنج هزار 797 كيلومتر مربع از شمال به شهرستان قاينات از جنوب به شهرستان سربيشه و از غرب به شهرستان بيرجند و شرق آن به طول70 كيلومتر با افغانستان مرز مشترك دارد.
شهر اسديه مركز شهرستان مرزي درميان در 105كيلومتري شرق بيرجند قرار دارد.
براي دريافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبي به كانال تلگرامي irnabirjand@ ملحق شويد.
*7556 **2047*خبرنگار- حكيمه مصطفايي*انتشار دهنده- عباسقلي اشكورجيري *