۲۱ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۱۸
کد خبر: 82342234
۰ نفر
كشف غار مملو از طلا دروغ از آب درآمد

شيراز- ايرنا- كشف غار مملو از طلا و جواهر قيمتي در منطقه فاروق از توابع مرودشت فارس، خبري دروغ در فضاي مجازي بود كه پليس 2 بيمار رواني عامل انتشار آن را بازداشت كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از معاونت فرماندهي اجتماعي انتظامي استان فارس، سردار سرتيپ دوم احمد علي گودرزي فرمانده انتظامي اين استان گفت : پليس 2 نفر را كه مدعي بودند در منطقه فاروق از توابع مرودشت فارس غاري را كه در آن طلا و اشياي قيمتي وجود داشته يافته اند به جرم نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي دستگير كرد.
سردار سرتيپ گودرزي افزود: اين 2 نفر كارگر و از اهالي منطقه فاروق هستند؛ يكي از آنها به نام 'ن - چ' 37 ساله و ديگري با نام ' ع - د' 55 ساله است و به لحاظ رواني در حالت طبيعي نيستند و از طريق فضاي مجازي مبادرت به انتشار مطالب كذب خود در اين زمينه كرده بودند.
وي افزود: در پي ادعاهايي كه اين 2 نفر مطرح و عنوان كردند غاري پر از طلا و مجسمه را يافته اند، كارشناساني از سوي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس در 2 نوبت و در روزهاي دوم و سوم آذرماه جاري به اتفاق اين 2 مدعي به منطقه مورد نظر عزيمت كردند اما نه اثري از غار بود و نه جواهر و طلايي .
گودرزي بيان كرد: پس از آن موضوع از طريق فرمانده يگان حفاظت اداره كل ميراث فرهنگي فارس به فرماندهي انتظامي اين استان اعلام شد تا در اين زمينه پيگيري هاي لازم را بعمل آورد و پس از انجام تحقيقات كافي محرز شد كه اين موضوع واقعيت ندارد از اين رو اين 2 نفر به اتهام تشويش اذهان عمومي و نشر اكاذيب دستگير شدند.
اين مقام انتظامي افزود: هم اينك بازجويي از اين 2 نفر و مشخص شدن انگيزه آنها از اين كار ادامه دارد.
گودرزي ادامه داد: افرادي كه از طريق شبكه هاي مجازي مبادرت به طرح ادعاي كذب و دروغين كنند تحت پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت.
دريافت خبر: سيد احمد نجفي ** انتشار دهنده: عباسعلي نقي يان
2027 /6118