ایران ایر و شركت بوئینگ قرارداد خرید 80 فروند هواپیما را در تهران امضا كردند/نماینده بوئینگ:قرارداد با تایید دولت آمریكا نهایی شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای قرارداد خرید 80 فروند هواپیما از بوئینگ خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، فرهاد پرورش ظهر امروز(یكشنبه) در حاشیه امضای قرارداد شركت هواپیمایی ایران ایر(هما) با مدیران شركت هواپیماسازی بوئینگ با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد: 50 فروند این هوپیما مدل 737 و 30 فروند دیگر مدل 777 پهن پیكر هستند كه در یك دوره 10 ساله به «ایران ایر» تحویل می شود.

** نماینده بوئینگ: قرارداد با ایران با تایید دولت آمریكا نهایی شد
معاون مدیرعامل شركت هواپیماسازی بوئینگ نیز در حاشیه این مراسم، ارزش این قرارداد را 16 میلیارد و 600 میلیون دلار اعلام كرد و گفت: بوئینگ قرارداد فروش 80 فروند هواپیما را با تایید دولت آمریكا، با ایران نهایی كرد.
«فلچر باراك دال» با یادآوری اینكه «بدنبال قرارداد خردادماه امسال، امروز سند نهایی به امضا رسید»، افزود: خوشحالیم كه بوئینگ بار دیگر همكاری خود را با ایران آغاز كرده است.
وی گفت: مذاكرات ما با ایران ایر در كمال شفافیت انجام شد و با احترام متقابل این قرارداد را نهایی كردیم.
وی به حضور یك هفته ای خود در ایران برای به نتیجه رسیدن قرارداد با ایران ایر اشاره و از مهمان نوازی ایرانیان در این مدت تشكر كرد.
معاون مدیرعامل شركت هواپیماسازی بوئینگ همچنین، امضای این قرارداد را افتخار بزرگی برای این شركت دانست.
به گزارش ایرنا، با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران موفق شد كه با ایرباس برای خرید 118 فروند هواپیما و با بوئینگ برای خرید 100 هواپیما به توافق برسد، ضمن اینكه ایران ایر در قراردادی دیگر خرید 20 فروند هواپیمای 70 نفره از یكی از شركت هواپیمای ای.تی.آر (ATR) از زیرمجموعه ایرباس در دستور كار خود قرارداد.
اقتصام** 1108 ** 2023** خبرنگار: ایرج منصوری ** انتشاردهنده: لطیف نكوئی

سرخط اخبار اقتصاد