۱۹ آذر ۱۳۹۵،‏ ۲۱:۱۲
کد خبر: 82339453
۰ نفر
گرگان ميزبان جشنواره پاييز هزار رنگ

گرگان – ايرنا – در هنگامه فصل رنگ ها و با حضور جمعي از شهروندان و اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان نخستين جشنواره 'پاييز هزار رنگ' روز جمعه در پارك جنگلي النگدره مركز استان گلستان برگزار شد.

به گزارش ايرنا اين جشنواره با هدف معرفي آداب و رسوم مردم منطقه و در يك هواي پاييزي و سرد و در كنار درختان رنگارنگ جنگل النگدره برگزار شد.
معرفي و پخت غذاها و شيريني هاي سنتي گرگان از قبيل 'ساك، ماش پتي، حلوا اماج و پشت زيك'؛ اجراي بعضي از بازي هاي بومي محلي مانند نودسته، چيلك، لنگه بازي و وسط بازي از بخش هاي مختلف اين جشنواره بود.
در حاشيه اين جشنواره مسابقه عكاسي با موضوع پاييز هزار رنگ گرگان اجرا شد.
جنگل هاي هيركاني كه بخشي از آن در جنوب گرگان واقع است از قديمي ترين جنگل هاي جهان به شمار مي رود، اين جنگل ها به دليل رويش درختان انجيلي، در پاييز رنگ هاي مختلفي به خود مي گيرد و بسيار مورد توجه گردشگران است.
برگ هاي جوان تر انجيلي در اين فصل به رنگ بنفش مايل به قرمز بوده و به همراه برگ هاي سبز ، زرد، نارنجي و قرمز فضايي هزار رنگ به درختان و جنگل هاي اين شهر مي دهد.
جنگل النگدره به عنوان پارك جنگلي شاخص شمال كشور است، در داخل اين پارك جاده اي آسفالته وجود دارد، النگدره به مساحت ۱۸۵ هكتار در ۵ كيلومتري جنوب غربي شهر گرگان در مسير جاده ناهار خوران قرار دارد و در روزهاي تعطيل و بويژه فصل تابستان پذيراي گردشگران و شهروندان بسياري است.
7333/1648
خبرنگار : علي قاسمعلي** انتشار : پري سالارنيا

سرخط اخبار استان‌ها