۱۷ آذر ۱۳۹۵،‏ ۲۲:۰۶
کد خبر: 82337433
۰ نفر
اسد: حلب آخرین امید تروریست ها بود

دمشق - ایرنا - رئیس جمهوری سوریه گفت: پس از شكست تروریست ها در نبردهای دمشق و حمص، حلب آخرین امید تروریست ها بود.

به گزارش ایرنا، بشار اسد در گفت و گو با روزنامه الوطن سوریه افزود: با آزادسازی كامل حلب، تروریست ها و غربی ها، برگ برنده دیگری نخواهند داشت.
وی با بیان اینكه تصمیم آزادسازی سراسر سوریه از جمله حلب گرفته شده است، اظهارداشت: نتایجی كه امروز شاهد آن هستیم نتیجه تحول یك سال اخیر در نبردهاست.
رئیس جمهوری سوریه بیان كرد: باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا ترامپ توانایی جمع كردن همه نیروها و جریان ها برای مبارزه با داعش را دارد یا خیر؟
اسد سپس گفت: آمریكایی ها برای نجات مزدوران تروریست خود همچنان می خواهند به آتش بس متوسل شوند زیرا تروریست ها در وضعیت دشواری قرار دارند.
رییس جمهوری سوریه ادامه داد: حلب مسیر نبردها را به كلی در سراسر سوریه تغییر داد و پاكسازی این شهر به معنای شكست طرح های خارجی منطقه ای و غربی است.
وی با بیان اینكه فشار آمریكا از نزدیكی بسیاری كشورها به سوریه جلوگیری می كند، گفت: اگر كسی بخواهد با موضوع مصالحه و آشتی مخالفت كند یا باید رزمنده ای باشد كه در جبهه جان خود را در معرض خطر و مرگ قرار می دهد یا مجروح و یا خانواده های مجروحان و شهداء كه فرزندان خود را به جبهه می فرستند نه روشنفكران قهوه خانه نشین و كسانی كه از پشت رایانه می خواهند با تروریست مبارزه كنند.
اسد اضافه كرد: من دراینجا می گویم كه ارتش و نیروهای مسلح و رزمندگان و خانواده های آنها مخالفتی با مصالحه ندارند زیرا این كار نه تنها محافظت از كشور بلكه محافظت از فرزندان آنها نیز است.
وی ادامه داد: تعیین سرنوشت مفقودان و ربوده شدگان از اولویت های حكومت است و به آن توجه ویژه ای دارد. فكر نمی كنم ملت سوریه بپذیرد شركت هایی از كشورهای كه دشمن آنهاست در بازسازی سوریه مشاركت كنند.
اسد همچنین اضافه كرد: رسانه های سوریه نیازمند پاكسازی از فساد و پیری است و این وظیفه دولت جدید و وزارت اطلاع رسانی است كه آغاز شده است. مسئولان باید با مردم ارتباط داشته باشند و به گزارش ها اكتفا نكنند.
رییس جمهور سوریه در پایان تصریح كرد: به صورت روزانه با روسیه مشورت می كنیم و بدون مشورت دو كشور هیچ تصمیمی گرفته نمی شود.
6116 * شبس 1574 * انتشار دهنده: محسن تهوری

سرخط اخبار جهان