وقف در حوزه علم وفناوري مايه اقتدار كشور است

تهران - ايرنا - معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري گفت: وقف در حوزه علم و فناوري مايه اقتدار و موجب پيشرفت علمي كشور مي شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، سورنا ستاري روز چهارشنبه در همايش ملي ياوران وقف كه در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد،‌ گفت: آينده اين كشور متعلق به جوانان و نخبگاني است كه با تاسيس شركت هاي دانش بنيان به دنبال ايجاد ارزش افزوده در حوزه هاي مختلف علمي وفني مي باشند و اين شركت ها هم اكنون با قدرت در حال فعاليت هستند.
وي اظهار كرد: اداره كننده آينده اين مملكت نيروهاي انساني و جواناني هستند كه بايد از ابتكارهاي آنان حمايت كرد.
ستاري با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران چهارمين توليد كننده نيروي انساني در رشته هاي مهندسي در دنيا است، ‌افزود: كدام كشور اروپايي را مي شناسيد كه از اين حجم عظيم نيروي انساني مستعد و تحصيل كرده برخوردار باشد.
وي با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در خصوص ترويج وقف هاي نوين در حوزه علم و فناوري تصريح كرد: وقف در حوزه علم و فناوري مايه اقتدار كشور و آينده ساز است و در حوزه علم و فناوري، وقف مي تواند بسيار مفيد و موثر واقع شود.
وي در پايان اين همايش از كتاب 30 جلدي نظام مديريت وقف و امور خيريه در كشورهاي اسلامي و غير اسلامي رونمايي كرد.
در همايش ياوران وقف كه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه برگزار شد، از تعدادي از واقفان تجليل شد.
اجتمام**3377** 1569
خبرنگار: سمانه زين العابدين *انتشار: علي حبيبي

سرخط اخبار جامعه