۱۶ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۱۱
کد خبر: 82335419
۰ نفر
قاليباف: منتقدان شهرداي تهران تخريب گر هستند

تهران- ايرنا- شهردار تهران با وجود آنكه بارها اعلام كرده به واكنش ها عليه شهرداري اهميتي نمي دهد بار ديگر موضع گرفت و منتقدكنندگان را تخريب كننده دانست و گفت: هر چه تخريب كنيد محكم تر ايستاده ايم و اينها جز بحث سياسي نيست.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمد باقر قاليباف عصر سه شنبه در جمع دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي تهران با اشاره به اينكه مدت 11 سال در شهرداري تهران مشغول فعاليتم افزود: ماهيت كار شهرداري ها به گونه اي است كه آسيب پذيرند و اين امر ناشي از ضعف قوانين است.
وي تصريح كرد: البته سيستم شهرداري ها به گونه اي است كه بايد چنين قوانين و مقرراتي داشته باشد اما از روزي كه توفيق خدمت در شهرداري را پيدا كرده ام مبارزه با فساد به صورت سيستمي دنبال شده است.
شهردار تهران گفت: امروز مستند سازي و هوشمند كردن همه سيستم ها به گونه اي كه دخالت مديران به حداقل برسد به طور قابل ملاحظه اي افزايش يافته بطوري كه شهرداري رتبه اول در حوزه هوشمند سازي را از دولت هاي دهم و يازدهم كسب كرده است.
وي عنوان كرد: به عموم مردم گفته ام در برخورد با فساد در شهرداري هيچ خط قرمزي ندارم و همه دستگاههاي نظارتي مي توانند بر امورات اين سازمان رسيدگي كنند.
قاليباف اظهار كرد: شخصا به دادستان به عنوان مدعي العموم و تنها تشكل نامدار در گروه مبارزه با فساد نامه نوشتم و از آنها خواستم به موضوع فساد در شهرداري رسيدگي كند و همه اطلاعات درخواستي را در اختيار آنها قرار داده ايم.
وي ادامه داد: اما سئوال اينجاست شهرداري تهران طي چهار سال متوالي از سوي پنج دستگاه نظارتي به عنوان سازمان نمونه در مبارزه با فساد معرفي شد اما در چهار ماه اخير از فساد در اين سازمان صحبت مي شود.
وي ادامه داد: افرادي كه يك روز كنار پل صدر، برج ميلاد و درياچه خليج فارس عكس يادگاري مي گيرند و به عنوان مسئول دولتي جايزه اين پروژه ها را از كشورهاي خارجي دريافت مي كنند و حتي به بنده اجازه نمي دهند كه من اين جوايز را دريافت كنم مسائلي از قبيل اينكه پروژه صدر هيچ گونه مطالعه اي ندارد را مطرح مي كنند.
شهردار تهران تصريح كرد: البته از آنجايي كه فضاي كشور به سمت سياسي شدن پيش مي رود طرح اين گونه مسائل طبيعي است.
وي گفت: افرادي را به دفتر من مي فرستند كه مي گويند اعلام كنم در انتخابات رياست جمهوري نامزد نمي شوم تا حمايت هاي گذشته ادامه پيدا كند و فشارها برداشته شود اما به آنها گفته ام من مجاهد و خدمتگزارم و انقلاب كرده ام كه از اين گونه زد و بندها اتفاق نيفتد و فضاي باز سياسي در كشور حاكم باشد.
به گزارش خبرنگار ايرنا، جمعي از دانشجويان خواستار طرح سئوال و پاسخ شهردار تهران شدند كه قاليباف اعلام كرد بنده آماده پاسخگويي به سئوالات و حضور در برنامه پرسش و پاسخ را ندارم.
محمدباقر قاليباف شهردار تهران امروز همزمان با روز دانشجو به دعوت بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي در جمع دانشجويان سخنراني كرد.
خبرنگار: عاطفه نژاد سالاري - انتشار دهنده: محسن فتاحي
تهرام/9353/7243//1625