۱۶ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۵۹
کد خبر: 82335392
۰ نفر
٤.٥ میلیون تن كود آلی آماده عرضه با نصف قیمت است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت خدمات حمایتی كشاورزی از آمادگی برای عرضه كودهای آلی با نصف قیمت در سراسر كشور خبر داد و گفت: امسال چهار میلیون و 500 هزار تن كود آلی برای توزیع در 30 استان كشور آماده شده است.

«یزدان سیف» امروز (سه شنبه) در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی محصولات و فناوری كشاورزی گیاهی ارگانیك و صنایع وابسته كه در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار شد، افزود: با هماهنگی تولیدكنندگان این مواد، هر كیلوگرم كود آلی به قیمت ٣٥0 هزار ریال به فروش می رسد.
وی یادآوری كرد: چندی پیش هر كیلوگرم كود آلی ٦0٠ هزار ریال فروخته می شد.
به گفته وی، كود آلی پنج نوع مواد معدنی و دو نوع مواد زیستی (باكتری) دارد كه برای خاك و تغذیه گیاه مفید است و بهره وری كودهای شیمیایی را افزایش می دهد.
سیف از تولیدكنندگان خواست با مراجعه به كارگزاری های شركت خدمات حمایتی در استان ها یا تماس با سامانه 1559 كود آلی مورد نیاز خود را سفارش دهند تا به شكل مستقیم در اختیار آنان قرار گیرد.
وی گفت: یارانه ای به این بخش اختصاص نیافته اما با تلاش های صورت گرفته، قیمت این محصول به نصف قیمت گذشته خود كاهش یافته است.
به گزارش ایرنا، امروز (شانزدهم آذرماه) ششمین نمایشگاه بین المللی محصولات و فناوری كشاورزی گیاهی ارگانیك و صنایع وابسته كار خود را در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز كرد.
در این نمایشگاه 111 شركت داخلی و 11 شركت خارجی از تركیه، سوییس، سنگاپور و چین آخرین نوآوری های خود را در زمینه تولید تجهیزات آبیاری، گلخانه، نهاده ها، استخرهای كشاورزی، محصولات گیاهی و ارگانیك به نمایش گذاشتند.
این نمایشگاه در فضایی به وسعت 6 هزار مترمربع در سالن های 13، 14 و 15 به مدت چهار روز پذیرای علاقه مندان است.
اقتصام**٩١٨٦**1961** خبرنگار: هما همت خواه** انتشاردهنده: مریم مسعود