۱۴ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۴۵
کد خبر: 82332173
۰ نفر
سلطانی فر: فوتبال ایران می تواند فراتر از آسیا باشد

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از اینكه فوتبال ایران به عنوان تیم نخست آسیا خود را فراتر از قاره كهن ببرد، گفت: نباید صعود به جام جهانی تمام ذهن ها را مشغول كند، بلكه باید در زمینه های مختلف پیشرفت كنیم.

به گزارش ایرنا، «مسعود سلطانی فر» روز یكشنبه در جریان مراسم گرامیداشت مرحوم «پرویز دهداری» بازیكن و سرمربی سال های دور تیم ملی فوتبال ایران در گفت وگو با خبرنگاران، تصریح كرد: دهداری برای همه اسوه جوانمردی، بزرگی، صداقت و اخلاق بود و تصمیمات او برای جامعه ورزش، خاص و قابل احترام تلقی می شد.
وی تصریح كرد: او در آن زمان و با توجه به شرایط خاصی كه وجود داشت، تیم ملی جدیدی را با بازیكنان جوان پایه ریزی كرد كه عملكرد موفقی نیز داشت.
وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدورای از اینكه بتوان فرهنگ جوانمردی و اخلاق را در بین ورزشكاران ترویج داد، افزود: چارچوب اخلاقی دهداری، نیاز امروز ورزش و به ویژه فوتبال ایران است. ورزشكاران ایران قبل از اینكه به فكر برد و مسائل مالی باشند، باید اخلاق و منش پهلوانی را در دستور كار خود قرار دهند.
سلطانی فر با شادمانی از حضور در جمع بزرگان ورزش و فوتبال ایران، گفت: نیازمند مشورت پیشكسوتان ورزش هستیم و در پی ایجاد شورای مشورتی هستیم تا از فكر بزرگان در رشد ورزش كشور استفاده كنیم.
وی افزود: باید اسناد و اصول مبانی مشخص تری داشته باشیم تا امور متكی به فرد نباشد. سند جامع ورزش باید تصویب شود تا با جابه جایی روسای فدراسیون و وزرای ورزش، تغییری در سیاست ها به وجود نیاید.
در پایان این مراسم از كتابی درباره مرحوم دهداری و زندگی وی نوشته خبیری با حضور وزیر ورزش، نصراله سجادی معاون وزیر و رضا قراخانلو رونمایی شد.
ورزشی**3783**9129**1379
خبرنگار: مهدی رهبر، انتشار دهنده: هادی افتخاری

سرخط اخبار ورزش