همكاري خبرگزاري صدا و سيما و ايرنا موجب هم افزايي مي شود

مهاباد- ايرنا- قائم مقام صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي گفت: خبرگزاري ايرنا به عنوان منبع معتبر و موثق ظرفيت بسياربزرگي براي اطلاع رساني ايران و منطقه است و تعامل و همكاري خبرگزاري صدا و سيما و خبرگزاري جمهوري اسلامي نيز موجب هم افزايي مي شود.

علي عيسي زاده كه شامگاه جمعه از خبرگزاري جمهوري اسلامي دفتر مهاباد ديدن كرد، افزود : ظرفيت بالاي ايرنا اين امكان را مي دهد تا فعاليت هاي مسئولان در شهرستان ها و مناطق دور افتاده دور از چشم نماند گرچه مسئولان شهرستان ها نسبت به تلاش هاي مفيد و موثري كه مي كنند كمتر به چشم مي آيند و خبرگزاري جمهوري اسلامي اين ظرفيت را دارد تا اين تلاش را منعكس كند.
وي افزود: دفاتر خبري ايرنا با اطلاع رساني و خبررساني مناسب علاوه بر ارايه اخبار و اطلاعات مفيد و موثر مي تواند با انعكاس مشكلات گام موثري را در برطرف كردن مشكلات مناطق مختلف ايران بردارد و تا كنون نيز به عنوان يك رسانه قديمي و با قدمت ايران به رسالت خود عمل كرده است.
عيسي زاده با اشاره به راه اندازي خبرگزاري هاي صدا و سيما در دفاتر و مراكز صدا و سيماي كشور، گفت : تعامل و همكاري خبرگزاري صدا و سيما و خبرگزاري جمهوري اسلامي موجب هم افزايي مي شود و مي تواند ظرفيت هاي جديد ايجاد كرده و در كنار آن مبادلات خبري انجام شود.
وي با اشاره به ظرفيت بالاي خبري شهرستان مهاباد، گفت : قابليت هاي خبري در اين شهرستان با شرط داشتن نيروي انساني دلسوز و آشنا به خبر مي تواند تحرك و توسعه منطقه را سرعت بدهد.
علي عيسي زاده قائم مقام صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي و هيات همراه روز/جمعه/ براي شركت در مراسم ترحيم استاد عزيز حمزه زاده روزنامه نگار پيشكسوت كه بيش از سه دهه در تبريز فعاليت رسانه اي داشت، به شهرستان مهاباد سفر كرد.
همچنين امروز محمد محمدپور مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي به همراه مدير واحد مطبوعات اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي نيز براي شركت درمراسم ترحيم استاد حمزه زاده به مهاباد سفر كرده بود كه از خبرگزاري جمهوري اسلامي دفتر مهاباد ديدن كرد.
مجلس ترحيم استاد حمزه زاده امروز/جمعه/ با شركت اصحاب رسانه آذربايجان شرقي وغربي و مسئولين استاني و محلي در مسجد جامع شهرستان مهاباد برگزار شد.
استاد عزيز حمزه زاده روزچهارشنبه بر اثر بيماري كبدي در تبريز در گذشت.
حمزه زاده پيشكسوت مطبوعات و راديو و تلويزيون روز پنجشنبه با حضور اصحاب رسانه آذربايجان غربي و آذربايجان شرقي در آرامگاه گلستان شهرستان مهاباد تشييع و به خاك سپرده شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا، دراين مراسم كه با حضور مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي و قائم مقام مدير كل صدا و سيماي اين استان، معاون سياسي فرماندار شهرستان ويژه مهاباد و رييس اداره تبليغات و مطبوعات اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي برگزار شد، حاضران ياد و خاطره اين استاد اخلاق را گرامي داشتند.
استاد عزيز حمزه زاده متولد 1332 نقده است كه ازسال 1354 وارد صدا و سيما شد و براي ادامه تحصيل در رشته متالورژي عازم فرانسه شد، سال 1358 با آغاز جنگ تحميلي به ايران بازگشت و به مدت 37 ماه در منطقه هاي عملياتي ازجمله سردشت، حاجي عمران و منطقه عملياتي غرب خبر و گزارش تهيه كرد.
استاد حمزه زاده در سال 1362 به تبريز منتقل شد و در واحد خبر به عنوان دبير خبر و بعد از مدتي سردبير و از سال 1375 تا 1379 سرپرستي واحد خبر صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي را عهده دار بود.
وي در آن سال ها مديريت تهيه و توليد تاريخ شفاهي آذربايجان را در 70 قسمت به مدت 14 هزار دقيقه تهيه كرد كه سندي ارزشمند از پيروزي انقلاب اسلامي و از پيشتازان انقلاب اسلامي محسوب مي شود.
وي در اين مدت همچنين 27 قسمت فيلم مستند ميراث گذشتگان آذربايجان شرقي را تهيه و توليد كرد و سال 1379 به افتخار بازنشستگي نايل شد.
تدريس دركلاس هاي آموزش روزنامه نگاري و تحقيق و بررسي درباره پيشينه مطبوعات آذربايجان شرقي از جمله فعاليت هاي شاخص استاد حمزه زاده در دوره پس از بازنشستگي بود و فعاليت و دبيري در روزنامه فجر آذربايجان تبريز آخرين محل فعاليت حرفه اي استاد حمزه زاده است.
شهرستان مهاباد با بيش از 215 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع است.
3093** انتشار دهنده: پيمان پاكزاد

سرخط اخبار استان‌ها