برتری دشوار پرسپولیس برابر ماشین سازی/ شكست صبا برابر استقلال در یك دیدار پرحاشیه

تهران – ایرنا – تیم پرسپولیس درآخرین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر جمعه شب و با دشواری برابر تیم 10 نفره و قعرجدولی ماشین سازی به پیروزی رسید و استقلال تهران نیز روز گذشته دریك دیدار پرحاشیه از سد صبای قم گذشت.

به گزارش ایرنا؛ هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری دیدار تیم های گسترش فولاد تبریز و سپاهان اصفهان آغاز شد و شاگردان فراز كمالوند در یك دیدار برتر تیم خوب سپاهان برترین تیم رقابت های لیگ برتر را با نتیجه دو بر یك شكست دادند.
پس از این شكست شایعه بركناری عبدالله ویسی از تیم سپاهان قوت گرفت كه البته این شایعات از سوی مسئولان تیم سپاهان رد شد.
در ادامه دیدارهای روز اول هفته دوازدهم تیم سایپا با نتیجه 2 برصفر مقابل مدافع عنوان قهرمانی شكست خورد و درپی آن حسین فركی از سرمربیگری در تیم سایپا استعفا كرد و با این جمله كه ' دیگر كاری از دست من برنمی آید' با نارنجی پوشان خداحافظی كرد.
اما درحساس ترین دیدار روز گذشته تیم استقلال تهران در یك دیدار جنجالی كه درآن مربیان دو تیم با یكدیگر درگیری فیزیكی پیدا كردند با نتیجه 2 برصفر از سد تیم صبایی گذشت كه دو هفته قبل برابر این تیم در جام حذفی درضربات پنالتی به پیروزی رسیده بود.
البته این تنها حادثه این دیدار نبود و با تصمیم داور این دیدار دو بازیكن صبا اززمین بازی خارج شدند كه این مساله با اعتراض كادرفنی و بازیكنان تیم صبای قم همراه بود.
به هرحال این دیدار می توانست جزءو دیدارهای مطلوب لیگ برتر باشد اما با این حواشی جذابیت های آن كاهش پیدا كرد و حاشیه جای متن را گرفت.
اما مهم ترین اتفاق روز گذشته شكست غیر منتظره 4 بر2 تیم نفت تهران برابر تیم فولاد خوزستان بود، این دیدار كه تا دقیقه 85 با تساوی یك بریك دنبال می شد در حال اتمام بود كه با سه گل تیم فولاد و یك گل تیم نفت نتیجه تساوی یك بر یك با نتیجه 4 بر2 تمام شد و علی دایی پس ازباخت تیمش از شاگردان گلایه كرد و گفت: ما درست از جاهایی گل خوردیم كه در تمرینات راجع به آن به بازیكنانم هشدار داده بودم تیم فولاد مهاجمان سرعتی داشته و در ضد حملات تیم نفت را غافلگیر كردند.
امروز جمعه و در دومین روز از هفته دوازدهم نیز ابتدا تیم تراكتورسازی صدر نشین برابر تیم پدیده مشهد با تساوی یك بریك متوقف شد،نتیجه ای كه با توجه به اظهارات امیرقلعه نویی پیش از برگزاری این دیدار بی ربط هم نبود.
قلعه نویی تیم پدیده را گربه سیاه تراكتورسازی در سال های اخیرخوانده و همین مساله امروز بازهم گریبان گیر تیمش شد.
درادامه تیم صنعت نفت آبادان در مشهد دست به كار بزرگی زد و برابر تیم سیاه جامگان به رهبری خداداد عزیزی به پیروزی رسید و گام بلندی درجدول رده بندی برداشت.
هم اكنون تیم صنعت نفت آبادان با 16 امتیازدر رده هشتم قرار دارد.
در دیگر دیدار امروز تیم ذوب آهن با هت تریك مرتضی تبریزی برابر شاگردان مجید جلالی در پپكان به پیروزی رسیده و جای تیم استقلال در رده چهارم جدول رده بندی را گرفت.
در آخرین دیدار این هفته اما تیم پرسپولیس برابر تیم قعر جدولی ماشین سازی تبریز قرار گرفت و درحالیكه كه بازهم مهاجمان این تیم بویژه مهدی طارمی گل نزن، فرصت های متعدد گلزنی را از دست دادند با تنها گل وحید امیری به پیروزی رسید و به صدر جدول رده بندی لیگ برتر بازگشت.
نتایج كامل رقابت های هفته دوازدهم:
*پنجشنبه، یازدهم آذرماه
گسترش فولاد تبریز 2 – سپاهان اصفهان یك
سایپا صفر – استقلال خوزستان 2
صبای قم صفر – استقلال تهران 2
فولاد خوزستان 4 - نفت تهران 2
*جمعه، دوازدهم آذرماه
تراكتورسازی یك – پدیده مشهد یك
سیاه جامگان صفر – صنعت نفت آبادان یك
ذوب آهن اصفهان 3 - پیكان صفر
پرسپولیس یك – ماشین سازی صفر
جدول رده بندی لیگ برتر:
1- پرسپولیس/12 بازی/ 26 امتیاز
2-تراكتورسازی/12 بازی/24 امتیاز
3-نفت تهران/12 بازی/19 امتیاز
4- ذوب آهن /12بازی/ 18 امتیاز
5- استقلال تهران /12بازی/ 18 امتیاز
6- فولاد خوزستان/12 بازی/ 16 امتیاز
7- پیكان تهران /12بازی/16امتیاز
8- صنعت نفت آبادان /12بازی/ 16 امتیاز
9- استقلال خوزستان /12بازی/15 امتیاز
10- سپاهان اصفهان /12بازی/ 15 امتیاز
11- پدیده مشهد/12بازی/ 15 امتیاز
12- گسترش فولاد/12بازی/13 امتیاز
13- سیاه جامگان / 12 بازی/ 11امتیاز
14- صبای قم /12 بازی/ 9 امتیاز
15- سایپا /12 بازی/ 9 امتیاز
16 - ماشین سازی/12/ بازی/ 6 امتیاز
ورزشی.**9144**
خبرنگار:سعید قهرمانی* انتشار دهنده: حمید قدیمی