گردشگران از روشن كردن آتش در جنگل هاي آستارا خودداري كنند

آستارا - ايرنا - رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آستارا از گردشگران و علاقمندان به طبيعت خواست به علت وزش باد، از روشن كردن آتش در مراتع و اراضي جنگلي اين شهرستان خودداري كنند.

سرخوش كرم زاده روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: با توجه به ورود حجم زيادي از گردشگران در تعطيلات پايان هفته به آستارا و نيز وزش باد، انتظار داريم گردشگران به منظور جلوگيري از وارد شدن خسارت به منابع طبيعي، از شكستن شاخه هاي درختان و تهيه آتش در مراتع و اراضي جنگي اين شهرستان خودداري كنند.
وي با اشاره به آماده باش بودن دو تيم از نيروهاي يگان حفاظت منابع طبيعي آستارا براي مقابله با هر گونه حوادث احتمالي در مراتع و اراضي ملي اين شهرستان اضافه كرد: در برخي از مناطق جنگلي آستارا نظير پارك جنگلي بي بي يانلو ، محل هايي براي پخت غذا تعبيه شده تا گردشگران، در مناطق ديگر جنگل آتش روشن نكنند.
شب گذشته سه هكتار از اراضي ملي و مستثنيات اشخاص در منطقه حيران آستارا طعمه حريق شد و اداره منابع طبيعي و آبخيزداري اين شهرستان، دليل آن را بي احتياطي رهگذران در روشن كردن آتش اعلام كرد.
اراضي ملي آستارا 40 هزار هكتار است و 32 هزار هكتار آن را گونه هاي جنگلي نظير بلوط ، راش، توسكا، ممرز، نمدار، ملج، ليلكي، انجيلي، آزاد، افرا، گردو، شيردار، گيلاس وحشي، فندق، شمشاد جنگلي و ون شامل مي شود.
شهرستان آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007