آیین عزاداری پیامبر اكرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در اسدآباد برگزار شد

اسدآباد - ایرنا - در سالروز رحلت جانسوز پیامبر اكرم (ص) و شهادت دومین اختر تابناك آسمان امامت و ولایت آیین سوگواری با حضور هیات مذهبی، مسئولان، روحانیون، خانواده معظم شهدا، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در اسدآباد برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، دلدادگان حریم اهل بیت (ع) در قالب دسته های سینه زنی و زنجیرزنی از مقابل دفتر امام جمعه اسدآباد به حركت درآمده و با پای پیاده به عزاداری خیابانی پرداختند.
مردان و زنان شركت كننده در این آیین با پوشیدن لباس های حزن و اندوه، عشق و علاقه خود را به پیامبر مهربانی و كریم اهل بیت (ع) نشان دادند.
عزاداران پس از رسیدن به مقصد ادامه مراسم رحلت پیامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) را در محل مسجد جامع اسدآباد برگزار كردند.
مداحان اهل بیت (ع) نیز در این آیین معنوی به نوحه خوانی و روضه خوانی پرداختند و حاضران در این دو مصیبت اشك ماتم ریختند.
مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی گفت: سیره اخلاقی و رفتاری پیامبر(ص) باید در میان مسئولان نظام و اقشار مختلف مردم به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام جعفر هدایی در مسجد جامع اسدآباد افزود: جامعه بشری برای برون رفت از خشونت ها و گرفتاریها بیش از هر زمان دیگری نیازمند آموزه های راهگشای پیامبر اكرم(ص) است.
وی تصریح كرد: خشونت در جهان جای رأفت و صلحی كه رسول الله دنبال آن بود را گرفته و دور شدن از خدا و پیام رسول خدا بشریت را به تباهی كشانده است.
حجت الاسلام هدایی اظهار كرد: بشر امروز برای رسیدن به آرامش و امنیت نیازمند سیره اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پیامبر اكرم(ص) است.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی، گفت: همانگونه كه در دوران پیامبر اكرم(ص) مردم جاهل بودند، امروز هم شاهد جاهلیت مدرن هستیم و این مساله، نیاز به بازخوانی سیره پیامبر اعظم (ص) را دوچندان كرده است.
وی با بیان اینكه پیامبراكرم (ص) برای پیوند جامعه بشری با مكارم اخلاق تلاش های فراوانی كرد، افزود: حضرت محمد(ص) هر آنچه از فضایل و بزرگواری ها كه باید یك انسان كامل داشته باشد، در حد اعلا داشت.
حجت الاسلام هدایی خاطرنشان كرد: خداوند رحمان پیامبر رحمت را برای هدایت، حمایت و رفع مشكلات انسانها مبعوث كرده و ما باید از آموزه های الهی كه توسط پیامبر در اختیار بشر قرار گرفته، پیروی كنیم.
وی با بیان اینكه دین مبین اسلام تاثیری عمیقی در زندگی فردی و اجتماعی انسانها دارد، گفت: هركس به امر الهی و رسول خدا گوش فرا دهد و به آن عمل كند در دنیا و آخرت سعادتمند خواهد شد.
وی ریشه تمام مشكلات ملتها و خشونت ها ظلم ها را دور شدن از معنویت و خدامحوری دانست و بر تقویت وحدت همبستگی و ایستادگی در مقابل جبهه كفر تأكید كرد.
زیارت نامه پیامبر اعظم (ص) پس از اقامه نماز ظهر و عصر توسط عزاداران قرائت شد.
احسان و نذورات خیران به عزاداران حاضر حال و هوای خاصی را به این آیین سراسر از نور و معرفت بخشیده بود.
اسدآباد با 110 هزار جمعیت در 45 كیلومتری همدان واقع شده است.
7527/6993
خبرنگار: زهرا زارعی**انتشار دهنده: اكبر بهاروند