كهگيلويه وبويراحمددرسالروز رحلت پيامبررحمت (ص)وسبط اكبرش به سوگ نشست

ياسوج- ايرنا- همزمان با 28 صفر سالروز رحلت جانسوز پيامبرنور و رحمت، فخر كائنات ، رسول مهرباني ها حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) و سبط اكبرش دومين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت امام حسن مجتبي (ع) جاي جاي كهگيلويه وبويراحمد غرق در عزا و ماتم شد.

به گزارش ايرنا، قشرهاي مختلف مردم كهگيلويه و بويراحمد از شب گذشته و امروز با نصب پارچه نوشته هاي سياه رنگ بر سر درب منازل، مغازه ها و مكان هاي عمومي عشق و ارادت و دلدادگي خود را نسبت به آخرين فرستاده الهي و امام حسن مجتبي (ع) نشان دادند.
ارادتمندان و شيفتگان نبوي و دوستداران اهل بيت (ع) در قالب دسته هاي سينه زن و زنجير زن از مناطق مختلف شهرهاي اين استان به سمت حرم مطهر امام زادگان، مساجد، تكايا و حسينه ها در غم جانكاه آخرين فرستاده خدا و نوه گرامي اش امام حسن مجتبي (ع) به سوگ نشستند.
امروز حسينيه ها، مساجد و خيابانهاي شهر ياسوج سراسر صحنه عشق نوازي و دلدادگي و ارادت شيفتگان مكتب نبوي و تشيع علوي بود.
مسجد جامع شهر ياسوج امروز جوابگوي خيل جمعيت مشتاق و ارادتمند به ساحت مقدس رسول گرامي اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبي (ع) نبود و بسياري از عزاداران واراتمندان در بيرون از مسجد به ياد مظلوميت خاندان رسول الله اشك ماتم و عزا ريختند.
در اين ميدان و كارزار عشق مادران داغدار با چشمان گريان و اشك آلود در حالي كه طفلان شيرخوار و معصوم خود را با سربندهاي منقش به نام زيباي يا محمد (ص) يا امام حسن مجتبي (ع) و يا حضرت علي اصغر (ع) در آغوش داشتند، در رثاي مظلوميت خاندان رسول خدا به سوگ نشستند.
سخنرانان و مداحان نيز در اين آيين ها به تبيين و روشنگري بخشي از زندگاني، فضايل و ويژگيهاي اخلاقي پيامبر نور و رحمت حضرت محمد (ص) و حضرت امام حسن مجتبي (ع) پرداختند.
پيامبر اسلام (ص) در روز هفده ربيع الاول در دامان پاك بانو آمنه در شهر مقدس مكه ديده به جهان گشود.
عبدالله پدر بزرگوار حضرت محمد(ص) پيش از تولد ايشان، دارفاني را وداع گفت و پيامبر در 6 سالگي مادر فداكارش آمنه را نيز از دست دادند تا در اين اندوه جانكاه و تحمل ناملايمات مختلف، خويش را براي انجام رسالتي بس بزرگ در آينده آماده سازند.
عبدالمطلب پدربزرگ و ابوطالب عموي پيامبر، سرپرستي پيامبر اكرم (ص) را برعهده گرفتند.
خاتم الانبيا محمد مصطفي(ص) سرانجام پس از عمري هدايت و راهبري جامعه مسلمانان در بيست و هشتم صفر يازدهم هجري قمري در 63 سالگي به نداي حق لبيك گفتند و چشم از جهان فاني فرو بستند.
مرقد مطهرشان در مدينه ي منوره و در كنار مسجدالنبي ميعادگاه عاشقان و ارادتمندان ايشان از سراسر جهان است.
خبرنگار:حميد جهان** انتشار دهنده:حسينعلي راشكي
3016/8005