تصویب بیش از 105 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان تیران و كرون

تیران و كرون، اصفهان - ایرنا - فرماندار شهرستان تیران و كرون گفت: اعتباری بالغ بر 105 میلیارد ریال برای فعالیت های عمرانی شهرستان تیران و كرون مصوب شده است.

علی رحمانی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اعتبار در بین ادارات و نهادهای شهرستان تیران و كرون توزیع شده كه بخش عمده ای از اعتبارات به فعالیت های عمرانی در حوزه آب رسانی، بهسازی راه های روستایی و راه و شهرسازی اختصاص یافته است.
وی بیان كرد: از میان كل اعتبار مصوب شده افزون بر 18 میلیارد آن به اصلاح و اجرای پروژه های آب رسانی روستایی، پنج میلیارد ریال به اصلاح شبكه و اجرای پروژه های آب شهری، بیش از 16میلیارد ریال به راه و شهرسازی و 13میلیارد ریال به حوزه اصلاح و اجرای راه های روستایی اختصاص یافته است.
فرماندار شهرستان تیران و كرون ادامه داد: برای فعالیت های عمرانی مدارس 6 میلیارد و 300 میلیون ریال، بهداشت و درمان سه میلیارد و 500 میلیون ریال، خدمات كشاورزی سه میلیارد و 500میلیون ریال، حفظ و حراست منابع طبیعی یك میلیارد و 700میلیون ریال، توسعه زیرساخت های گردشگری یك میلیارد و 200میلیون ریال، پروژه های دینی و مذهبی و فرهنگی 10میلیارد ریال، مدیریت شهری هشت میلیارد و 500میلیون ریال اختصاص یافته است.
وی اظهاركرد: بخشی از این اعتبار به عنوان تنخواه در اختیار دستگاه های اجرایی شهرستان تیران و كرون قرار گرفته كه پیش بینی می شود بخش عمده ای از این اعتبارات محقق و تخصیص یابد.
رحمانی اضافه كرد: سال گذشته بیش از 60درصد اعتبارات شهرستان محقق شده و امسال نیز علاوه بر رشد اعتبارات عمرانی شهرستان تیران و كرون پیش بینی می شود میزان تحقق اعتبارات نیز افزایش یابد.
وی با اشاره به جذب اعتبارات ملی گفت: در بخش بهداشت و درمان جذب اعتبار ملی خوبی اتفاق افتاده و این میزان اعتبار اختصاص یافته به ادارات شهرستان بر اساس سقف بودجه شهرستان بوده است.
شهرستان تیران و كرون در 45كیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
مهد/ 7153/ 6022 انتشار : عمادی

سرخط اخبار استان‌ها