سی ان ان: هیلاری كلینتون به جمع تلاشگران بازشماری آرا می پیوندد

تهران – ایرنا – سی ان ان به نقل از ستاد انتخاباتی هیلاری كلینتون گزارش داد كه كلینتون قصد دارد به جمع تلاشگران بازشماری آراء انتخابات ریاست جمهوری آمریكا بپیوندد.

این جمع با محوریت 'جیل استاین' (Jill Stein) نامزد حزب سبز در انتخابات ریاست جمهوری 2016 قصد دارد كار خود را در چند ایالت كلیدی آمریكا از جمله ایالت 'ویسكانسین' آغاز كند.
این شبكه خبری روز یكشنبه در گزارشی افزود: جیل استاین نامزد حزب سبز با جمع آوری میلیون ها دلار برای بازشماری آرا در ایالت ویسكانسین، جمعه (پریروز) درخواست خود را درباره شكایت انتخاباتی ارسال كرد.
بنا بر این گزارش انتظار می رود بازشماری آرا در ایالت ویسكانسین از هفته آینده آغاز شود.
نامزد حزب سبز همچنین در نظر دارد تا بازشماری آرا در دو ایالت 'میشیگان' و 'پنیسلوانیا' نیز انجام شود.
'جرج مارتین' رئیس حزب سبز ایالت ویسكانسین شمارش آرا را در این ایالت از آمریكا، روند غیر عادی در سیستم شمارش آرا خواند.
'مارك الیاس' (Marc Elias) یكی از وكلای ارشد انتخاباتی هیلاری كلینتون اعلام كرد كه ستاد انتخاباتی هیلاری كلینتون تحقیقات خود را درباره شمارش آرا دارد اما به باز شماری آرا در ایالت ویسكانسین خواهد پیوست.
این مقام ستاد انتخابات هیلاری كلینتون با این حال افزود تا كنون هیچگونه شواهدی مبنی بر هك شدن سیستم های شمارش آرا در این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریكا یافت نشده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریكا به اقدام نامزد ریاست جمهوری 2016 آمریكا از حزب سبز واكنش منفی نشان داد و این كار جیل استاین را یك 'كلاهبرداری' و 'شیادی' توصیف كرد.
ترامپ نامزد حزب سبز را به جمع آوری پول برای خود و نه برای بازشماری آرا متهم كرد.
جیل استاین نیز در واكنش به این اتهام گفت كه ترامپ بهتر است گفته های قبلی خود را به یاد آورد كه گفته بود سیستم انتخاباتی در آمریكا متقلبانه است و اكنون خود رئیس جمهوری شده است.
به گزارش ایرنا، جیل استاین در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا تنها حدود یك در صد آرا را به دست آورد.
چنانچه آرا در سه ایالت ویسكانسین، میشیگان، و پنسیلوانیا تغییر كند، سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آمریكا بگونه ای دیگر رقم خواهد خورد.
ایالت های ویساكنسین، میشیگان و پنسیلوانیا هر كدام به ترتیب 10، 16 و 20 آرای الكترال (گزینشگران) را دارند كه در صورتی كه هر سه نتایج این ایالت ها به سود هیلاری كلینتون تمام شود وی از 232 آرا الكترال كنونی به 278 آرا الكترال و پیروز انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.
دونالد ترامپ نیز با از دست دادن حدود 46 آرا الكترال آنگاه از 290 آرای الكترال كه به دست آورده است به 244 آرا الكترال خواهد رسید.
دونالد ترامپ در انتخابات هشتم نوامبر (18 آذرماه) با كسب 290 آرای الكترال به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریكا برگزیده شد.
اروپام **1302**1479
مترجم: بهروز وفاداری **انتشاردهنده:حسن سالك رضائی

سرخط اخبار جهان