حمله موشكی به چادر محل جلسه العبادی، كار ائتلاف بین المللی است

بغداد-ایرنا- فرماندهی الحشدالشعبی جمعه شب درباره حادثه اصابت موشك به چادر فرماندهی در فرودگاه تلعفر كه ساعتی پس از جلسه حیدرالعبادی با فرماندهان، صورت گرفت، اعلام كرد كه موشك هدایت شونده از هواپیمای متعلق به ائتلاف بین المللی به رهبری آمریكا شلیك شده است.

به گزارش ایرنا، فرماندهی الحشدالشعبی در بیانیه ای اعلام كرده كه پس از پایان جلسه نخست وزیر و فرمانده كل نیروهای مسلح عراق با فرماندهان الحشدالشعبی در فرودگاه تلعفر در ساعت 4و نیم بعد از ظهر پنجشنبه، یك موشك به فاصله یك و نیم متری این چادر اصابت كرد كه بر اثر آن تعدادی از مجاهدان زخمی شدند.
در این بیانیه تاكید شده كه بررسی ها بر روی لاشه بجامانده از موشك نشان می دهد كه این اقدام از سوی گروه تروریستی داعش انجام نشده، بلكه از یك هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای ائتلاف شلیك شده است.
فرماندهی الحشدالشعبی خواستار توضیح ائتلاف بین المللی است، چرا كه براساس اعلام این فرماندهی آسمان بخش غربی منطقه عملیاتی نینوا تحت كنترل كامل هواپیماهای ائتلاف است و از شروع عملیات موصل بر تحركات الحشد و نیروهای امنیتی عراق به شكل همه جانبه ای نظارت دارند.
حیدرالعبادی روز پنجشنبه گذشته حین سركشی از خطوط مقدم جبهه های نبرد دراستان نینوا در فرودگاه تلعفر با فرماندهان الحشدالشعبی جلسه ای برگزار كرد.
این دومین حمله به مكانی است كه العبادی در آن حضور می یابد. 14 اكتبر گذشته (23 مهرماه ) نیز ساعتی پس از بازدید نخست وزیر عراق از منطقه مكتب خالد در كركوك، محل حضور وی مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت.
خاورم**4*1770*شبس* 1488 *9363 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**